Seďte zdravě!

Máte sedavé zaměstnání a často vás z dlouhého sezení bolí záda, krční páteř a jiné? Tento problém můžete jednoduše vyřešit – pořiďte si opravdu kvalitní kancelářskou židli. Za všemi bolestmi a ztuhlými svaly stojí nepohodlné židle. Pracujte a seďte tak, abyste se cítili fit a byli zdraví!

Vybrat si židli tak, aby jste seděli zdravě a pohodlně je občas velice náročné, máme pro vás pár doporučení, jak při výběru té správné kancelářské židle neudělat chybu.

SEDÁK 

Základem zdravého sezení je pohodlný sedák, ten by neměl být příliš měkký a měl by být zaoblený, aby netlačil na končetiny. Také by jste měli vybírat mezi židlemi, které mají nastavitelnou výšku. Na židli byste měli sedět tak, aby se chodidla celou plochou dotýkala země.

Zdroj: hawaj.cz
Zdroj: hawaj.cz

OPĚRADLO

Opěradlo kancelářské židle by mělo být s anatomickým tvarováním. Důležitou roli zde hraje bederní opěrka, u kvalitních židlí ji můžete tvarovat dle potřeby a zajistit tím oporu pro páteř. Bez bederní opěrky dochází k deformacím páteře.Opěradlo by mělo být dostatečné velké, aby poskytlo oporu pro celou plochu zad.  Židli si můžete vybrat také s hlavovou opěrkou, která poskytuje oporu hlavě a krku.

Zdroj: hawaj.cz
Zdroj: hawaj.cz

OPĚRKY RUKOU

Pracujete s počítačem a v sedě trávíte opravdu hodně času? Podpěrky rukou by u vaší kancelářské židle rozhodně neměly chybět. Také by měly mít nastavitelnou výšku, aby vám umožnily správný opěr a komfortní úhel rukou pro práci na stole.

Zdroj: hawaj.cz
Zdroj: hawaj.cz

ZÁKLADNA ŽIDLE

Základna židle by měla být dostatečně stabilní a pevná. Od toho se odvíjí pohodlné sezení i bezproblémový pohyb po místnosti.

Zdroj: hawaj.cz
Zdroj: hawaj.cz

Další vlastnosti kancelářské židle

Pří výběru židle se můžete také zaměřit na píst, který ztlumí náraz při dosedu. Další z vlastností, která je důležitá je i materiál, ze kterého je židle tvořena. Ten by měl být příjemný na dotek, odolný proti oděru a snadno čistitelný.

Zdroj: hawaj.cz
Zdroj: hawaj.cz

Kvalitní kancelářská židle vám vydrží mnoho let a může vám zachránit vaše zdraví, nenechávejte nic náhodě.

Share Button

Comments

comments