Originální a stylový taburet z pneumatiky

Máte doma hned několik pneumatik, které pouze zabírají místo v garáži? Nevyhazovat! My víme co s nimi. Vytvořte z nich krásné taburety, které perfektně doplní váš obývací pokoj nebo zahradní posezení. Nebudete potřebovat nic víc, než pneumatiku, lano, několik jednoduchých nástrojů a čas. Jste připraveni? V následujících čtyřech krocích najdete veškeré pokyny, které vás dovedou k vytvoření originální stoličky.

Zdroj obrázku: stylemepretty.com

Co budete potřebovat:

 • starou pneumatiku
 • sisalové lano
 • nylonové lano
 • tavnou pistoli
 • nůžky
 • impregnační nátěr a štětec (dobrovolné)

Jak na to?

 1. Okolo pneumatiky omotejte nylonové lano křížem krážem tak, abyste vytvořili nenásilnou a příjemnou výplň její prázdné části. Konec lana svažte tak silně, aby drželo na svém místě.
 2. Na okraji jedné strany pneumatiky začněte nalepovat pomocí tavné pistole sisalové lano. Stejným způsobem obalte všechny strany.

  Zdroj obrázku: stylemepretty.com
 3. Když obalíte i vrchní stranu pneumatiky, soustředěnými kruhy se dostanete až na nylonové lano. Sisalové lano pak budete muset lepit k sobě, stejně tak, jak je budete muset lepit k lanu nylonovému. Když se dostanete až do středu horní části, přebytečné lano odřízněte a přilepte na požadované místo.
 4. Lano můžete natřít impregnačním nátěrem. Tento krok zvláště doporučujeme, pokud se rozhodnete mít taburet venku.

  Zdroj obrázku: diyhomedecorz.com

Stylový taburet (chcete – li podnožka) je na světě. Své místo jistě najde i u vás doma, ať už ho využijete na zahradě, v dětském pokoji, obývacím pokoji nebo jako dekoraci v předsíni.

Poradíme vám také, jak recyklovat staré židle, barely nebo hrábě. Máte i vy nápady na recyklaci starých nepotřebných věcí? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Share Button

Comments

comments