Nápady, jak vylepšit svou kuchyň

Kuchyně je středem každého domova i rodiny. Aby vám ve všem směrech co nejvíce vyhovovala, musíte najít určitou rovnováhu mezi její funkčností a designem. Pokud už vás vaše stará kuchyně omrzela, vylepšete ji. Máme pro vás pár nápadů, jak ji dodat šmrnc, styl i lepší prostor k využití. Pokud vybíráte novou kuchyň, inspirujte se fotogalerii kuchyní a přečtěte si naše vychytávky, určitě je doma oceníte.

Kombinujte

Ne všechny povrchy musí být stejné. Dřevěné desky jsou cenově dostupné, velice snadno se instalují a vaší kuchyni mohou přidat tuny charakteru. Vyměnit můžete samostatný ostrůvek nebo rovnou celou kuchyň.

Originální obklad

Co takto vyměnit pouze obklady? Skvělou službu vám poskytnou originální cínové dlaždice. Mají mnoho výhod – jejich odrazové vlastnosti rozzáří místnost a snadnost v čištění ocení všechny hospodyňky.
Pomocí obkladů můžete docílit velmi zajímavých výsledků a pokud chcete daný prostor zvýraznit, doporučujeme vám plastické obklady, které jsou vyráběny v bohatém množství tvarů i dekorů.

Využijte veškeré místo na stěně

Máte málo prostoru? Vaše kuchyňské stěny a obklady už nemusí být prázdné – využijte je. Mnozí prodejci kromě hotových polic často nabízí také různé háky, stojany a kolejnice, jež jsou určeny pro všechny druhy kuchyňských potřeb.

Vyměňte kohoutek

Nový kohoutek vám může dodat nový lesk, který hledáte. Nová baterie dnes již nabízí mnohem více funkcí, než ta staršího data, což znamená, že vylepšení neuvidíte jen v estetičnosti, ale nabídne vám mnohem více. Generace současných vodovodních baterií jsou navrženy tak, aby vám co nejvíce usnadnily život. A přesně v takovém konceptu by měla být zařízena celá vaše kuchyň – ekologicky, bezpečně a s novými inteligentními funkcemi.

Otevřené police

Otevřené police opticky zvětší vaši kuchyň. Navíc při stavění těchto polic můžete popustit uzdu své fantazie. Na obrázku vidíte pozinkované kovové trubky, které dodají vaší kuchyni něco málo z funky průmyslového stylu – do takového loftového bytu je tento nápad ideální.
Nutno podotknout, že pro milovníky praktičnosti, plně využitého prostoru a vestavěných skříní otevřené police nejsou tou pravou volbou.

Betonový ostrůvek

Ostrůvky v kuchyni jsou velice praktické a moderní. Nejen, že vám poskytnou další pracovní plochu pro přípravu jídla, ale také další úložné prostory. Pokud ji navíc budete mít z betonové desky nebo nadčasového mramoru, z pohledu odolnosti z ostrůvku vytvoříte ideální doprovod k varné desce.

Nové úchytky dodají šmrnc

I když se jedná o malý doplněk, dotváří celkový vzhled kuchyně. Věnujte jejich výběru čas a pečlivost. A jelikož se móda v této oblasti mění jako počasí, není nic jednoduššího než úchyty čas od času vyměnit. Najděte přesně takovou velikost, jež koresponduje s úchytkami stávajícími, a jednoduše je vyměňte.

Světlo je základ

Kvalitní kuchyň není jenom o perfektní pracovní desce, velkém úložném prostoru a odolném materiálu, velkou roli zde hraje také světlo. V kuchyni je vhodné, aby bylo rozmístěno několik druhů světla pro různé druhy činností. V dnešní době si můžete pořídit také osvětlení, u nějž se nevyžaduje práce elektrikáře ani složité instalace a přitom nadělá velkou parádu.

Místa k sezení není nikdy dost

Máte doma půl zeď oddělující kuchyň a jinou místnost? Proměňte ji v praktický barový pult s možností regálu.

 

Máte před sebou důležité rozhodnutí ohledně výběru té pravé kuchyně? Věnujte ji pozornost, sledujte trendy a hlavně poslouchejte své srdce. Ať už jste duší hospodyně v tom pravém slova smyslu, nebo dáváte přednost jídlům z restaurací, kuchyně je v každém případě srdcem domu. Mějte kuchyni na míru všem vašim potřebám a nebojte se poradit se s odborníky.

Zdroj obrázků: diynetwork.com, jninterier.cz

 

Share Button

Comments

comments