Jednorožec – školní penál

Unicorn, jednorožec – hit posledních let. Vidíte ho všude, na oblečení, kabelkách, náušnicích i krytech mobilů. Zamilovali jste si ho taky? Nebo vaše děti? Máme pro vás jednoduchý návod na výrobu školního penálu s motivem jednorožce. Projekt je vhodný pro dospělé, kteří chtějí potěšit své ratolesti malým dárkem k začátku školního roku, ale bez větších překážek ho zvládnou za malé pomoci i děti.

Co budete potřebovat?

 • bílou “minky” látku
 • bavlněnou látku s potiskem
 • zip – 20 cm
 • netkanou textilii
 • nitě
 • další materiál (menší množství z každého): plst (růžovou, bílou, černou), bavlnky, barevnou gumu, metalickou látku a výplň (na uši)

Jak na to?

 1. Z bílé a potištěné látky vystřihněte podlouhlý tvar, ze kterého budete vytvářet obličej jednorožce (na obrázku asi 25 cm x 20 cm v nejširších místech). Tento tvar opět obkreslete na obě látky a znova vystřihněte. Jeden ovál nechte celý, druhý přestřihněte napůl. Z každé tkaniny pak ještě vystřihněte dva čtverečky o rozměrech asi 5×5 cm.
 2. Začneme se zipem. Zip vložte mezi čtvereček minky látky a látky s potiskem. Čtverečky budou na každém konci zipu. Potištěnou látku dejte dospod, bílou látku nahoru. Čtverečky sešijte k sobě.
 3. Vložte zip mezi jednu polovinu z bílé látky a jednu polovinu bavlněné látky s potiskem. Půl části zipu k nim přišijte, jak je uvedeno níže. Okraje k sobě nešijte. 
 4. To stejné proveďte i na druhé polovině zipu. Na obrázku níže vidíte, jak by měla vypadat zadní část pouzdra.
 5. Nyní zadní část na chvíli odložte a pustíme se do přední části. Podle obrázku si vystřihněte 4 bílé kousky a 2 růžové kousky na uši, 1 větší růžový kus na nos, 2 černé kousky na nosní dírky. Vše přišijte nebo našijte na obličej. Uši vycpěte.
  Z metalické látky vystřihněte trojúhelník, ze kterého pak sešijete roh.
  Černou tužkou si nakreslete oči a poté je vyšijte hnědou (popřípadě černou) bavlnkou.
 6. Jak můžete vidět na dalším obrázku, z bavlnek duhových barev vytvoříte jednorožci hřívu. Zadní stranu můžete ozdobit zbylými kusy látek.
 7. Teď přichází na řadu ta nejtěžší část. Vezměte si přední část (obličej) a jeho “minky” stranou ho položte na vrchní část zadního dílu. “Minky” strany jsou u sebe. Pak vezměte bavlněnou látku přední části a položte ji pod bavlněnou látku zadní strany. I bavlněné látky s potiskem jsou na sobě. Zašpendlete látky k sobě, ale ujistěte se, že bavlna a “minky” látka zůstává oddělena. Nyní sešijte k sobě (pouze na vnějších stranách) “minky” látky. To samé udělejte s bavlněnými látkami s potiskem. Zanechte otvor pro otočení celého penálu lícem ven. Jak budete hotoví, otvor sešijte.
 8. Teď už jen stačí hotový penál naplnit tužkami, pastelkami a dalšími psacími potřebami.

Už jste si něco s jednorožcem vyrobili také sami? Budeme rádi, když se s námi podělíte o Váš nápad dole v komentářích.

Zdroj: juliawithanh.com

Share Button

Comments

comments