Jak žít v klidném bytě v centru Prahy

Uvažujete o bydlení v hlavním městě a stále nejste úplně přesvědčeni? Říká se, že v Praze je blaze a na každém šprochu je pravdy trochu. Jak to tedy je?  Praha nabízí nekonečné možnosti, kde bydlet, ať už uvažujete o pronájmu bytu nebo koupi nemovitosti. Praha je město mnoha tváří a najde si tady to své opravdu každý – sportovci, rodiny s dětmi, důchodci i studenti. Preferujete klidný styl života? Není důvod, proč škrtat Prahu ze svého výběru, i zde můžete bydlet v obklopení přírody a mimo ruch velkoměsta.

Místo pro příjemný život

Praha je místo, kde se nikdy nebudete nudit. Nabízí nespočet divadel, výstav, koncertů i spoustu míst k procházce a odpočinku, barů, restaurací a jiných míst s nepopsatelnou atmosférou. Je zde mnoho pracovních příležitostí, které nabízí průměrně vyšší platové ohodnocení, než jiná místa České republiky. Pokud chcete využít svůj potenciál a zatím jste s nenašli, vyzkoušejte Prahu.

Klidné a příjemné prostředí si můžete vytvořit v bytě i vy, bez ohledu na okolní prostředí. Vyzkoušejte našich skvělých osm rad, které vám ve vašem bytě zajistí radost, pohodlí i krásu. Ať už uvažujete o koupi bytu nebo pronájmu, vždy si jej alespoň z části umíte dotvořit dle svých představ. Inspirujte se čínským uměním Feng – Šuej.

 1. Čistý vstup. Aby jste se domů vždy rádi vraceli a měli pocit, že vás byt vítá, měli byste se soustředit na čistý a uklizený vchod.
 2. Nepřeplácanost. Můžete mít i ten největší byt v domě a můžete se v něm cítit stísněně. Soustřeďte se na to, aby ve vašem interiéru nebylo všeho moc. Moc nábytků, tvarů i barev. Stejně jako přeplácanost i holý byt není úplně nejlepší volba.
 3. Barvy. Barvy by se vám měli hodit k nábytku i k celkovému designu interiéru. Koupelna by měla být bílá nebo modrá, kuchyně žlutá, ložnice béžová, modrá šedá nebo zelená. Zelenou pro její stimulační a uklidňující funkci volte do dětských pokojů.

  Zdroj: worldwidehomebuyers.net
  Zdroj: worldwidehomebuyers.net
 4. Příroda. Obklopte se ve svém bytě květinami, rybičkami nebo jinými zvířaty. Toto staré čínské umění nám ukazuje, jak je příroda mocná – přitáhněte kus její moci i do svého bytu.
 5. Pryč se starými věcmi. Máte ve zvyku vše nepotřebné schovávat na “horší časy”? Sklepy, půda i jiné místnosti plné nepotřebných a mnohdy i nefunkčních věcí vykrádají energii bytu.

  Zdroj: bydleni.cz
  Zdroj: bydleni.cz
 6. Chodba. Na chodbě byste se neměli cítit stísněně. Pokud máte chodbu malou a úzkou, můžete ji opticky zvětšit zrcadly nebo obrazy.

  Zdroj: homesweethome.cz
  Zdroj: homesweethome.cz
 7. Ložnice. Zbavte se v ložnici veškeré elektroniky. Místnost pro spánek využijte opravdu jen pro spánek a v žádném případě si z jejího koutu nedělejte pracovnu. Když se vše těchto neřestí zbavíte, uvidíte, jak se vám bude krásně spát.

  Zdroj: homesweethome.cz
 8. Kuchyně. V kuchyni by měl být pořád pořádek a dostatečné zásoby. Tyto dvě věci vyvolávají pocit štěstí. Vše by mělo být uklizeno v regálech.

  Zdroj: homesweethome.cz
  Zdroj: homesweethome.cz

Máte i vy tipy na spokojený a klidný domov? Podělte se o ně s námi.

Share Button

Comments

comments