Barva ložního prádla hraje velkou roli

Na trhu je široký výběr ložního povlečení různých barev i vzorů, které ale vybrat? Můžete se řídit podle trendů, kterými jsou jednoduché vzory s geometrickými tvary nebo citronově žlutá barva, ale vždy vše musí ladit s celkovým interiérem. Můžete se také řídit materiálem, na výběr máte z příjemné bavlny, nemačkavého krepu, luxusního damašku i měkkého flanelu nebo mikroflanelu. Pokud vám to však nestačí, řiďte se barvou ložního prádla. V ložnici byste se měli cítit dobře, které barvy vám k tomu pomohou?

Klidná zelená

Zelená barva v ložnici a jiných odpočinkových místech je jasnou volbou. Tato barva představuje klid a harmonii, navíc připomíná čistotu přírody. No, kdo z vás by si rád nelehl do postele, která vypadá jako jarní louka?

Damaškové povlečení Zdroj:
Damaškové povlečení – zelené
Flanelové povlečení Zdroj: rodinnebaleni.cz
Flanelové povlečení – zelené

Jemná bílá

Bílá je naprosto neutrální a můžete ji kombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Představuje čistotu a jemnost. Je velice decentní a hodí se opravdu všude – ložní prádlo není výjimkou. Ať už si vyberete povlečení čistě bílé nebo se vzorem, jistě se budete ráno probouzet plní energie.

Bílé povlečení Zdroj: rodinnebaleni.cz
Čistě bílé bavlněné povlečení 
Bavlněné povlečení Zdroj:
Bavlněné povlečení s ornamenty

Vášnivá červená

Červená symbolizuje vášeň, energii a teplo. Povzbuzuje osoby, které jsou stále unavené a bez energie. Pokud je vám často zima a býváte unavení, červená barva ložního povlečení je pro vás jasnou volbou.

Mikroflanel
Mikroflanel 
Francouzské bavlněné povlečení
Francouzské bavlněné povlečení

Povzbuzující fialová

Fialová je barva, která povzbuzuje a podporuje tvůrčí schopnosti, proto je doporučována spíše do pracoven, než do ložnic. Pokud však fialovou milujete a neobejdete se bez ní ani v ložnici, doporučujeme ji kombinovat  s jinými barvami. Tak se nebojte rozveselit svou ložnici touto barvou ani vy.

Flanelové povlečení - květiny
Flanelové povlečení – květiny
Krepové povlečení - fialovobílé
Krepové povlečení – fialovobílé

Posilující modrá

Z modré barvy vyzařuje pocit klidu a důvěry – do ložnice jak dělaná. Pokud v prostorech, kde spíte a odpočíváte, zkombinujete modrou barvu s bílou, pak se budete cítit velice dobře a pozitivně a ráno budete vstávat odpočati a plní energie.

Bavlněné povlečení - modré s puntíky
Bavlněné povlečení – modré s puntíky
Bavlněné povlečení - modrobílé mandaly
Bavlněné povlečení – modrobílé mandaly

Ať už dáváte přednost bavlněnému povlečení, nebo krepovému povlečení, vždy je důležité, jak vám je toto povlečení příjemné a jak se ve své ložnici cítíte.
A na závěr, přikládejte váhu výrobci. Kvalita je zde opravdu důležitá, proto raději vsaďte na prověřené a tradiční české firmy.

Share Button

Comments

comments