Bytový textil do pokojíčku: Jaké vybrat dětské povlečení?

povlečení medvídek pú

Na první pohled vypadá zařizování dětského pokojíčku jako velice jednoduchá záležitost, avšak potom v praxi člověk zjistí, že opak je pravdou. Abyste to měli co nejjednodušší, máme pro vás několik rad, na co si dát pozor při výběru bytového textilu pro děti.

Aby se sladce spalo

O tom, že je kvalitní spánek pro děti důležitý, rozhodně není pochyb. Organismus vašeho potomka je teprve ve vývoji, a proto potřebuje během noci maximální regeneraci. Aby se mu dobře spalo, rozhodně musíte zainvestovat do kvalitních lůžkovin. Dětské povlečení by v první řadě mělo být příjemné na dotyk, nemělo by nikde kousat a škrábat a současně musí být dostatečně prodyšné. Zapomeňte na levné umělé materiály, ale raději pořiďte dražší kousek, v němž se bude dítěti spát jako v bavlnce.
Lepšímu spánku taktéž napomůže dostatek soukromí a eliminace rušivých elementů z ulice, jako je otravné světlo z pouličních lamp nebo z projíždějících automobilů. Jestliže nemáte v okně žaluzie, neváhejte pořídit dětské záclony a závěsy, s nimiž se problému zbavíte během několika málo vteřin. Dejte si ovšem pozor na to, aby tento prvek ladil se zbytkem vybavení v interiéru, protože jinak zde bude působit jako pěst na oko, což jistě nechcete.

Děti milují hračky

V žádném dětském pokojíčku rozhodně nesmí chybět hračky a vymezený prostor, kde si s nimi bude dítko hrát. Pro tento účel skvěle poslouží dětské koberce, díky nim můžete zamezit tahání hraček po studené podlaze. Což může být dost nebezpečné, protože dítě snadno prochladne. Na trhu existuje celá řada barev, tvarů i velikostí, takže neváhejte do výběru zapojit i svého potomka, ať si sám řekne, co se mu líbí a nelíbí.
Velký výběr dětského bytového textilu naleznete například v internetovém obchodě společnosti Vesna. Všechny produkty jsou vyrobeny z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů a současně vynikají svým originálním hravým designem. 

Share Button

Comments

comments