Do čeho dnes investovat? Hitem je investiční zlato

Investice do zlata se ukázala být správnou volbou i během koronavirové krize. Zlato na rozdíl od jiných investic rostlo na hodnotě. Proto je o něj zájem i nyní, i když je jeho cena výš.

Co vlastně investiční zlato je? Řada nezkušených začínajících investorů v tom nemá jasno. Investičním zlatem není jakékoliv zlato. Není to surové zlato, nejsou to šperky, dokonce to není ani zlato jako komodita. Nejsou to též numismatické sbírkové mince. Investičním zlatem jsou pouze zlaté slitky (v podobě zlatých cihel) a zlaté investiční mince. Prodejní cena zlata, slitků i mincí je stejná. Pouze investiční zlato je osvobozeno od DPH.

Aktuálním hitem jsou investiční mince

Důvodem je především nedostatek zlatých slitků na trhu. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. U nás, ale i obecně ve světě, hrají prim především švýcarské rafinerie. Proslulé společnosti PAMP, Argor-Heraues a Valcambi však sídlí poblíž italských hranic. Tento švýcarský kanton, Ticino, rovněž dostihla koronavirová omezení. Rafinerie zavřely své provozy na dva měsíce. To je teď na trhu, kdy se navíc zájem o investiční zlato zvedl, znát.

Mince z Vídně jako skvělá investice

Zkušený i začínající český investor však má plnohodnotnou alternativu – investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker. Nabízí je numismatická prodejna se specializací na investiční zlato, která sídlí v pražském Obecním domě. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ potvrzuje zájem o tyto mince vedoucí prodejny v Obecním domě, pan Palas.

Zajímavé je, že aktuálně tyto mince, pokud jde o nákup, pořídíte ještě o něco levnější než slitky. Prodejní cena je přitom u slitků i mincí stejná.

Investice, kterou si rádi vezmete do ruky

Investiční mince nejsou umělecky sice až tak hodnotné jako mince numismatické, přesto bývají nádherné a umí potěšit oko. Výhodou je, že zlato máte uloženo po menších částech, což mnoho drobných investorů preferuje. Vedle slavných mincí Wiener Philharmoniker máte k dispozici též oblíbené mince s javorovým listem z Kanady nebo známé australské „klokany“.

Share Button

Comments

comments