Postel z masivu? Správná volba!

Dřevěná postel z masivu

Výběr postele v žádném případě nepodceňujte. Vždyť v ní strávíte třetinu svého života! Na jaké parametry se zaměřit? Poradíme vám!

Zařizujete si svou první domácnost? V tom případě postel zřejmě bude jednou z prvních položek, která bude figurovat ve vašem nákupním seznamu. Jakou zvolit? Při odpovědi na tuto otázku je na místě zohlednit hned několik faktorů, ať již se jedná o vaše potřeby (především ty zdravotní), vkus a celkové ladění vaší domácnosti.

Vybíráme postel 

Postelí je mnoho druhů. Jaké dát přednost? Postel zvaná japonský futon bude stačit mladším lidem žijícím v podnájmu, bytelná rustikální postel se bude dobře vyjímat na venkovské chalupě. Dřevěnou postel z masívu ocení milovníci přírodních materiálů. Vezměte si kus papíru a sepište si své potřeby a nároky.

Zohledněte své zdravotní potřeby

Jste při výběru svazováni zdravotními problémy? Těžko se vám třeba vstává z nízkých postelí? Pak si zřejmě nebudete pořizovat nizoučký japonský futon, ale dáte přednost posteli boxsprinové, nebo roštu z masivu se zdravotní matrací.

dřevěná masivní postel
Dřevěná postel z masivu

Zaměřeno na styl

Je vaše domácnost laděná do rustikálního stylu? Pak se zřejmě obloukem vyhnete posteli moderní. A takto bychom mohli pokračovat. I postel zkrátka vámi zvolenému interiéru, respektive jeho stylu musí sednout. Sednout ale musí i vám samotným. Vy přeci jste tím, kdo do ní večer co večer bude uléhat a ráno co ráno z ní vstávat.

Masivní nábytek zraje jako víno

Hledáte postel spíše nadčasovou? A zároveň postel, která vám dlouho vydrží? Pak by v hledáčku vašeho zájmu měla být kvalitní masivní postel. Postele z masivu, tedy z kvalitního smrkového či bukového dřeva totiž vynikají jak svou pevností, stabilitou, tak i dlouhou životností.

Investice pro příští generace

Moderní technologie, jimiž se dřevo v současné době upravuje, na něj působí jako na nás antiagingová kosmetika. Podtrhují jeho přirozené vlastnosti a zvyšují odolnost proti poškození. Výsledkem je dřevo, které na pohled jakoby nestárne. Ono však stárne, jen jinak. Respektive spíše stejně jako víno zraje. Takovou postel zkrátka budete mít na doživotí. A po vás i vaši potomci. Nábytek z masivu je zkrátka v tomto smyslu investicí, již lze jen doporučit. Lůžko, z jakého se vám bude zejména ve vyšším věku dobře vstávat, jsou tyto vysoké postele z masivu.

Share Button

Comments

comments