7 přírodních cest, které odpudí komáry

Léto je úžasné, ale má i své “mouchy”… Krásné počasí, procházky parkem a grilovací párty, které často trvají dlouho do noci nám mohou znepříjemnit otravní komáři. My pro vás máme 7 přírodních receptů, které je odpudí.

 1. Vanilka. Smíchejte vanilku dohromady s dětským krémem v poměru 1:10 a namažte si všechny nechráněné části těla. Vanilku můžete také rozpustit ve vodě a tímto roztokem se nastříkat.

  Zdroj: labuznik.cz
  Zdroj: labuznik.cz
 2. Esenciální olej z anýzu, hřebíčku, bazalky. Pomocí esenciálního oleje z bazalky, hřebíčku, eukalyptu nebo anýzu můžete komáry odradit také. Na šálek vody použijte 5-10 kapek oleje a namažte jim nechráněnou pokožku.

  Zdroj: shutterstock.com
  Zdroj: shutterstock.com
 3. Černý bez. Čerstvě natrhaný černý bez dejte do místnosti, pomůže vám odradit komáry. Dávejte však pozor, než půjdete spát bez dejte do jiné místnosti, protože vám může narušit spánek.

  Zdroj: fresh.iprima.cz
  Zdroj: fresh.iprima.cz
 4. Cedrový olej. Vůně cedrového oleje odpuzuje nejenom komáry, ale také mouchy a pavouky.

  Zdroj: shutterstock.com
  Zdroj: shutterstock.com
 5. Heřmánek. I heřmánek je proti komárům účinný. Stačí mít po domě pár kytic z heřmánků a od komárů budete mít pokoj.

  Zdroj:
  Zdroj: shutterstock.com
 6. Bazalka. Buď můžete mít bazalku zasazenou v látce kdekoliv po pokoji, nebo ji můžete nasekat na drobno a rozmazat si ji po těle.

  Zdroj: life.ihned.cz
  Zdroj: life.ihned.cz
 7. Hřebíček. Vezměte si 5g hřebíčku na jednu sklenici vody a vařte 15 minut. Poté tento “vývar”potřete na odkryté části těla. 2 hodiny se můžete spokojeně procházet nebo sedět na zahradě, aniž by jste pocítili přítomnost komárů.

  Zdroj: vegmania.cz
  Zdroj: vegmania.cz

Také si myslíte, že babičkovské rady jsou prostě ty nejlepší? Napište nám do komentářů, jaké přírodní cesty, které odradí komáry, znáte vy?

Share Button

Comments

comments