6 překvapujících rad, jak využít rýži

Že rýži používáte jen jako součást vaření? S tím je teď konec! Máme pro vás 6 skvělých tipů, jak ji použít i jinak.

 1. Čisté skleněné vázy a láhve. Určitě to znáte. Máte doma spoustu skleněných váz s úzkým hrdlem a prostě jen tak se dovnitř nedostanete. Nasypte dovnitř vázy hrst rýže s trochou vody a mýdlem. Zrnka vám seškrábou nečistoty, které se zachytily na dně láhve.

  vázy
  Zdroj: happy-giraffe.ru
 2. Čistý mlýnek na kávu. Špinavý kávový mlýnek vám může celkem dost změnit chuť kávy. Proto byste jej měli čas od času pořádně umýt. Stačí nasypat půl hrnku růže přímo do mlýnku na kávu a potom ji pomlít. Teď si opět můžete vychutnat voňavou a opět tu “pravou” kávu!

  mlýnek
  Zdroj: thinkgeek.com
 3. Mokrý mobilní telefon. Spadl vám váš mobilní telefon do vody? Nebo z nějakého jiného důvodu je mokrý? Nebojte, ještě jej můžete zachránit. Vyjměte baterii a všechny mokré kusy telefonu vložte do mísy plné rýže, nechejte přes noc. Rýže by do sebe měla nasát veškerou vlhkost.

  mobil
  Zdroj: rd.com
 4. Pryč se zrezivělým nářadím. Udržujte své nářadí v bezpečí. Přidejte do svého šuplíku s nářadím pár odměrek rýže. Ta bude absorbovat vlhkost ve vzduchu a tím tedy bude napomáhat tomu, aby vaše nářadí bylo v suchu a bez rzi.

  Zdroj: rd.com
  Zdroj: rd.com
 5. Stříbro. Taky se vám již někdy stalo, že vaše stříbrné příbory změnily barvu a stříbrnými by je nazval málokdo? Chraňte své stříbro a umístěte malou misku s rýží do skříně, kde jej máte uloženo.

  příbory
  Zdroj: rd.com
 6. Teplé (ledové) obklady. Vše, co budete potřebovat jsou jen čisté ponožky a rýže. Vsypte rýži dovnitř ponožek a na konci udělejte uzel. Vložte naplněné ponožky do mikrovlnné trouby po dobu jedné minuty  a můžete je používat jako teplý obklad například na bolestivá místa. Pro studený obklad vložte naplněné ponožky do mrazáku na 30-45 min.

  ponožky
  Zdroj: wikihow.com

Znali jste tyto triky? Nebo dokonce používáte ještě nějaké jiné? Napište nám o tom a podělte se s ostatními!

Share Button

Comments

comments