Podle čeho vybírat šicí stroj?

šicí stroj

V tuzemsku se v posledních týdnech rozmohl obrovský fenomén. V mnoha domácnostech lidé pracují na šicích strojích. Vzhledem k tomu, že jsme již od poloviny března až do odvolání nuceni nosit roušky kvůli ochraně ostatních lidí, je domácí výroba roušek a jejich šití velmi užitečnou dovedností. K tomu, abyste si mohli ušít ochranu obličeje, ale později třeba i různé druhy oblečení, je nutné mít k dispozici kvalitní šicí stroj. Na co si dát při jeho výběru pozor?

Je šicí stroj složitý?

Šicí stroj není nikterak náročným zařízením, práci na něm zvládnete nejpozději po pár hodinách. Ušít si roušku tak dokáže takřka každý, kdo není úplně beznadějný případ, pro něhož je manuální práce něčím zcela nemyslitelným.

Při výběru konkrétního zařízení do domácnosti je vhodné vždy zvolit kvalitní značku. Mezi spolehlivé patří kupříkladu šicí stroje Brother, které se dají pořídit jak pro začátečníky, tak i pro zkušené hospodyňky a profesionální šičky, jež je použijí k výkonu svého zaměstnání.

Hlavní aspekty, na něž si dát pozor

V první řadě si ujasněte, jak často hodláte šicí stroj používat. Jde-li jen o zmíněné šití roušek, pak rozhodně nepotřebujete nějak výkonný a drahý stroj. Stačí levný model pro začátečníky, s nímž základní procesy šití bezpečně zvládnete.

Existují mobilní šicí stroje, které mají lehkou konstrukci a motor, tudíž je hravě přemístíte. Oproti tomu ve chvíli, kdy hodláte vyšívat na profesionální bázi, je lepší poohlédnout se po stroji s výkonnějším motorem, který ale něco váží, takže počítejte s tím, že šicí stroj bude těžší, navíc zabere rovněž více místa.

Důležitým aspektem jsou pak samotné schopnosti stroje. Ty nejkvalitnější dokážou vytvořit i několik desítek druhů stehů. Pro začátečníky a lidi, kteří chtějí šicí stroj používat jen velmi zřídka, postačí zařízení, s nímž se dělají pouze některé základní stehy.

Na trhu najdete řadu modelů. Mezi zkušenějšími hospodyňkami se těší oblibě třeba overlock, což je typ šicího stroje, jenž slouží především k začišťování švů. Používá se tak hlavně pro finální úpravy oděvů a všeho, co je určené k šití a vyšívání.

Share Button

Comments

comments