DIY barevné podzimní listí

Také tak milujete podzim a s ním přicházející barevné listí? Máme pro vás zábavnou činnost pro všechny malé i velké. Tato aktivita se dá přizpůsobit různým ročním obdobím nebo svátkům v průběhu roku – srdce, sněhové vločky, netopýři, motýlci a tak dále. Věnujte trochu času svým dětem a tvořte s nimi.

K této aktivitě vám budou stačit 3 základní potřeby – filtry na kávu, zvýrazňovače a voda.

Vzhledem k tomu, že vyrábíme listy, na obrázku můžete vidět i vykrajovátka ve tvaru listů, pokud jste šikovní a umíte si je nakreslit bez šablon, nebudete je potřebovat. Pipety jsou rovněž dobrovolné.

Nejprve z filtrů na kávu vystřihněte listy.

Poté nechte své děti, aby ve středu každého listu nakreslily kolečko a vybarvily ho. Pokud je vaše dítě mladší, nakreslete ovál a nechte ho, ať z něj udělá “tlustou koblihu”.

Každý list složte na polovinu, potom na další polovinu a pak ještě jednou. Vytvoříte tak malý kužel, jehož špička bude barevná. V tomto okamžiku můžete špičku pokapat vodou z pipety, nebo špičku ponořit do malé misky s vodou. Po několika sekundách papír z vody vyjměte.

Listy nechte vyschnout – můžete je nechat složené. Jakmile listy uschnou, barva se rozprostře po celém papíru a vytvoří krásnou mapu.

Až budou listy suché, můžete hledat v knihách, který list jste vytvořili.

Jedná se o velice jednoduchou a nenáročnou aktivitu, ale věřte, že vaše děti zabaví. Z listů si pak můžete kreativně vytvořit krásnou podzimní dekoraci. Tak list kterého stromu se podařilo vytvořit vám?

Share Button

Comments

comments