Stolní lampa na pracovní stůl doplní váš home office koutek k dokonalosti

Udělali jste si během karantény doma místečko pro home office? A vypadá to, že vám práci z domova začne zaměstnavatel tolerovat pravidelně, nebo alespoň častěji? Tak to si svůj koutek ještě více vymazlete. Například taková stolní lampa může dotáhnout vše k dokonalosti. Jakou si vybrat?

Myslíte si, že vám pro práci na počítači stačí pouhé světlo z monitoru, nebo podsvícená klávesnice? Tak to je častý omyl, na který nás upozorní až oční lékař, když si jdeme stěžovat, že jsme téměř ze dne na den přestali zaostřovat na blízko. Pro oči není neustálá práce na počítači nijak zdravá, pokud se přidá ještě nevhodné osvětlení, negativní vliv na náš zrak se znásobí. A nejde jenom o zrak. Obecně můžeme bojovat s únavou, nespavostí i s psychickou nepohodou. Hůře se soustředíme a jsme podráždění. A přitom stačí tak málo, správné světlo, které nám může nabídnout kvalitní stolní lampa na pracovní stůl. Pojďme se podívat na zásady jejího správného výběru.

Poloha na přání

To je první předpoklad dobré stolní lampy. Z tohoto důvodu mají pracovní lampy tolik kloubů. Musí nám vždy umožnit nastavit si ji přesně dle našich potřeb. A to jednoduše, protože v průběhu různých činností, které vykonáváme, se naše požadavky na směr světla mohou lišit. Chvíli píšeme jenom z hlavy na klávesnici, po chvilce se potřebujeme koukat do vytištěných podkladů na stole. Ideální je stolní lampa s více klouby a s možností nasměřovat dle potřeby stínítko.

Budiž světlo! A jaké je libo?

Stolní lampy se liší podle toho, jestli osvětlují větší, nebo jenom vymezenou plochu ve tvaru symetrického kuželu. Je na vás, co vám vyhovuje více. Každopádně stolní lampa musí osvětlovat pouze pracovní stůl a neoslňovat nikoho v okolí.

Dnes je téměř jednoznačnou volbou osvětlení s LED zdroji. Šetří elektrickou energii, vybrat si lze většinou i odstín – od teplé bílé, přes barvu přirozeného světla, až po studenou bílou. Té se vyhněte v případě, že pracujete večer před spaním.

Světlo na dotek

Různé stolní lampy nabízí různé vychytávky – jednou z nich je i dotyková lampička, jejíž ovládání nás uvede do třetího tisíciletí. Dotykové vypínače jsou praktickou vymožeností a u kvalitních produktů se pomalu, ale jistě stávají standardem.

Stolní lampy na pracovní stůl z e-shopu E-light.cz

Potřebujete-li jakékoliv osvětlení, ať už interiérové či venkovní, tak se určitě vyplatí prozkoumat e-shop E-light.cz, který nabízí přes 30 tisíc svítidel a osvětlení všeho druhu. Kvalitní stolní kancelářské lampy zde najdete s různými možnostmi upevnění na stůl, rovněž s integrovaným LED světelným zdrojem, s funkcí stmívání, s digitálními hodinami a kalendářem, ale nechybí ani zajímavé moderní designové kousky či retro lampy. Takovou je i snad nejznámější stolní lampa světa, tzv. bankéřská lampa, kterou v e-shopu prodávají pod názvem Serpula.

Share Button

Comments

comments