20 nápadů na valentýnskou výzdobu

proutěné srdce na dveře

Už za pár dní je tu nejromantičtější den v roce, svatý Valentýn. Tento svátek zamilovaných má rok od roku více příznivců také u nás. Svatý Valentýn letos sice připadá na všední den, ale ani to nebrání tomu, abyste si doma připravili krásnou romantickou výzdobu. V dnešní době není problém cokoliv kdekoliv koupit, obchody mají velkou nabídku různých romantických propriet. Nic ale neřekne líp, že někoho milujete, než když do toho dáte něco ze sebe a výzdobu vytvoříte sami. Náročnost dekorací je už jen na vás. Valentýnskou atmosféru navodí a podtrhnou i ty nejmenší dekorace. Samozřejmostí jsou květiny a svíčky. Nejpoužívanější barvou pro výzdobu je jednoznačně vášnivá červená a něžná růžová.

Ozdobte každý pokoj

Vystříhejte malá srdíčka z červeného a růžového barevného papíru a poházejte na různá místa po celém bytě. Posypte jimi například jídelní stůl i postel. Nebo z nich poskládejte cestičku od vchodových dveří až do ložnice.

valentýnská výzdoba srdíčka cesta

Ozdobte jídelní stůl

Na jídelní stůl můžete použít například pruh z červené organzy a dozdobte ho ubrousky a svíčkami ve stejné barvě.

valentýnský stůl

Ozdoba na vchodové dveře

Na ozdobení dveří použijete všechny možné mašle, které nalepíte na papír ve tvaru srdce.

valentýnská dekorace na dveře

 

valentýnská dekorace na dveře

 

proutěné srdce na dveře

Srdíčkový řetěz

Z červeného barevného papíru vystříhejte proužky a složte je do tvaru srdíčka. Na každou špičku bude navazovat další srdce.

řetěz ze srdíček

Korkové srdíčko

Z korků jde vyrobit téměř všechno. Naskládejte korky do tvaru srdíčka a přilepte do rámečku. Vršky korků můžete ještě přetřít červenou barvou. Tím vytvoříte originální a romantický obrázek.

Valentýnská vázička

Na obyčejnou vázu přivažte červenou mašli, na které je přivázané srdíčko a ihned máte jednoduchou valentýnskou dekoraci.

Závěsná srdíčka

Vystříhejte z barevného papíru různě velká srdíčka a spojte je pomocí nitě od nejmenšího po největší.

Valentýnské skleničky na víno

Pomocí barev na sklo nakreslete na skleničky srdce a hned máte originální skleničky.

Srdíčkový obrázek

Vystříhejte malá srdíčka z barevného papíru a nalepte do rámečku.

Ozdoba do květináčů

Na špejle vytvořte ozdoby ve tvaru srdce a zapíchejte do květináčů.

Valentýnský hrníček

Snadno můžete pro vás oba vytvořit také hrníček. Stačí, když koupíte jednoduchý bílý hrníček a fixy na porcelán a podle vlastních představ pak vytvoříte originální zamilovaný hrníček.

Párová trička

Každý z vás zná určitě techniku batikování. Není tedy nic jednoduššího než ji použít na starší trička, a tím vytvořit krásné tričko na spaní se srdíčkem. Abyste však měli opravdu párová trička, můžete dát na jedno triko pravou stranu srdce a druhé levou stranu. Krásně se tak k sobě budete hodit.

Valentýnská svíčka

I z úplně obyčejné svíčky lze vyrobit krásná ozdobná svíčka. Stačí, když kolem svíčky omotáte jakýkoliv provázek, může být přírodní nebo i barevný, a na něj poté nalepíte nějakou ozdobu, jako například kvítek nebo srdíčko.

Valentýnská brčka

Z barevného papíru vystřihnete větší srdíčko a na obou koncích do něj uděláte otvor ve tvaru kolečka, které je v průměru stejně velké jako brčko. Srdíčko poté už jen navlečete na brčko.

Květináč ozdobený ubrousky

Ubrousková technika je mezi lidmi už také dost známá. Stačí tedy, když si koupíte ubrousky s valentýnskou tématikou a lepidlo na ubrouskovou techniku a sami si květináč vyzdobíte.

Srdíčková ozdoba na zeď

Vystříhejte si z barevného papíru různě velká srdíčka, z horní strany je nastříhejte a slepte lepidlem k sobě. Pak už jen stačí, když srdíčka nalepíte na stěnu průhlednou nebo oboustrannou lepenkou.

Romantické prostírání

Poskládejte červený barevný papír tak, aby vypadal jako kornout a vystříhejte z něj půlky srdíček. Po rozložení vznikne kruhové prostírání z celých srdíček. To pak můžete použít při slavnostní valentýnské večeři.

Valentýnský řetěz podruhé

Z barevného papíru vystříhejte stejně velká srdíčka a navlékněte na provázek za sebou.

Valentýnské polštáře

Úplně jednoduše lze také proměnit obyčejný polštář ve valentýnský. Stačí, když si koupíte fixy na textil v různých barvách a vyzdobíte ho podle svých představ. Můžete jej popsat například různými zamilovanými citáty.

Věnec na dveře

Polystyrenový kruh, který zakoupíte v květinářství, obalte červenou stuhou a nalepte na něj různé ozdoby. Vše by ale mělo být v odstínech červené.

Zdroj obrázků: pinterest.com

Share Button

Comments

comments