Tipy na podzimní dekorace

Podzimní svíčky

S příchodem studeného a sychravého počasí je načase vyměnit letní dekoraci za podzimní a přivítat tak nové roční období. Zde je několik tipů, jak si vyzdobit domov i jeho blízké okolí.

Obměna truhlíků

Letně osázené truhlíky již splnily svůj účel, a tak mohou být nahrazeny podzimními rostlinami a dekorací, které navodí příjemnou podzimní atmosféru, přičemž v jejich složení se meze nekladou. Na osázení truhlíku či jiné nádoy lze použít prakticky cokoliv od čerstvého ovoce a květin přes jejich umělé protějšky až po mušličky, ptáčky, kamínky atd.

Věnec na vstupní dveře

Na vstupních dveřích krásně vynikne věnec s podzimním laděním. Jako základ lze použít dřevěný kruh, lýko či tradiční polystyrenový kruh, který ozdobíte kaštany, listy, šiškami, mochyní či jinými aktuálně rostoucími květinami, případně kombinací všeho dohromady. Záleží jen na vás, jak moc chcete mít věnec bohatý.

Něco na stůl

Podzim si můžeme přinést také do interiéru. Krásně vynikne například kytice z šípků, ze kterých lze spolu s větvičkami vytvořit stromeček do truhlíku. Pokud dáváte přednost barevné dekoraci, není nic jednoduššího než si naaranžovat kytici do vydlabané dýně nebo naskládat do sklenice listí.

Trochu netradičně

Poněkud netradičně působí kytice vytvořená z listí. Listy lze také ozdobit sklenice s čajovými svíčkami, přičemž je na ně můžete buď nalepit, nebo připevnit provázkem, který zároveň poslouží jako ozdoba.

Zapojte děti

Do tvoření můžete zapojit také děti, které si jistě rádi nazdobí slaměný klobouk a malý květináč nebo si z brambory vyrobí ježka, případně razítka. Určitě zvládnou i stromeček z papíru a vyrobit draka.

Share Button

Comments

comments