Vyrobte si květináč z látky a cementu

Jaro je tady a s ním přichází chuť tvořit a zkrášlovat svůj dům i zahradu. Máme pro vás tip, jak jednoduše vytvořit krásné květináče různých tvarů i velikostí. S minimálními náklady, bez složitých návodů a s originálním výsledkem.

Jak na to?

  1. Nejprve je třeba vytvořit samotnou směs. K tomu budete potřebovat tkaninu (nejlepší jsou staré hrubé hadry, ale postačíte si i s nepotřebným rozstříhaným svetrem, nebo jiným kusem oblečení), kterou hodláte ponořit do cementového mléka. Tuto látku vložte do prázdné nádoby a v nádobě si označte, kolik cementu budete muset vytvořit, aby byl hadr celý ponořený. Vyjměte tkaninu a do nádoby nalijte vodu po vyznačenou rysku. Za stálého mixování do vody přidávejte cement, dokud nezískáte konzistenci mezi obyčejným mlékem a zakysanou smetanou. Pokud je směs příliš tekutá, přidejte cement, pokud je hustá, pak přidejte vodu a znova promíchejte.
    Pokud máte v plánu vytvořit hned několik květináčů najednou, nespěchejte a rozhodně si nemíchejte najednou více cementu. Nejprve dokončete jeden květináč a poté znova promíchejte vodu s cementem.
  2. Když máte cementové mléko hotové, ponořte do něj látku a nechte ji směs pořádně nasát. Ujistěte se, že na tkanině nejsou žádná suchá místa.
  3. Vyjměte látku z nádoby a opatrně ji zavěste na převrácený kbelík. Nechte zaschnout.
  4. Když cement zaschne, vyjměte látku z kbelíku a skoro hotový květináč zkrášlete dle svých představ.

Hotovo! Opravdu to je tak jednoduché. Pokud tento super návod vyzkoušíte, napište dolů do komentářů, jak se vám květináče povedly.

 

Zdroj: svoimi.rukami.klubokidei.com

Share Button

Comments

comments