Bambusová revoluce pronikla i do světa prostěradel

Bambusové vlákno je v textilním průmyslu relativně novým materiálem, avšak jeho popularita rychle stoupá. Díky celé škále pozitivních vlastností se z něj vyrábí ponožky, trička, osušky a třeba i prostěradla. Odvážné odhady tvrdí, že brzy nahradí bavlnu.
Není divu, že se ze zázračného materiálu zhotovují také bambusová prostěradla. Právě postel je místem, kde oceníme jeho hebkost i antibakteriální vlastnosti. Výhod je však mnohem více.

Dejte stop bakteriím

V běžné posteli se vyskytuje opravdu spousta různých bakterií, kvasinek a plísní, které mohou za nepříjemné pachy a pocení. Bambusové prostěradlo vás toho zbaví, obsahuje totiž přirozenou složku „Bamboo Khun“, která zabraňuje množení mikroorganismů. Dvojitou radost z toho mohou mít alergici.

Zažijte příjemný pocit na kůži

Bambusové vlákno je mimořádně hebké na dotek. V létě krásně hřeje a v létě ochladí, pot saje dokonce čtyřikrát lépe než bavlna. Všechny tyto vlastnosti jsou přitom stálé, nemizí po vyprání. I barvy vydrží déle než u prostěradel z bavlny.

Zdroj obrázku: thecheekypanda.co.uk

I tady si volíte mezi jersey a froté

Stejně jako z bavlny i z bambusových vláken se vyrábějí froté a jersey prostěradla a platí tu úplně stejná pravidla. Bambusová jersey prostěradla jsou velmi jemná, prodyšná a vhodná zejména na léto. Opět se používá technika pletení, proto mají na rubu očka a na líci úzké svislé čárky. Bambusová froté prostěradla jsou obyčejně řazena do kategorie zimních lůžkovin, v létě by až příliš hřály.

Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz

Bambus je vlastně obnovitelným zdrojem

Používáte-li bambusová prostěradla, chováte se ekologicky. Rostlina bambus totiž velmi rychle roste, a tak je považována za obnovitelný přírodní zdroj. Při pěstování se navíc nepoužívají žádná hnojiva ani pesticidy.
Potřebujete ještě další důvod k vyzkoušení bambusu? Potěšující je, že se tato prostěradla také vůbec nemusejí žehlit. Až se je rozhodnete vyzkoušet na vlastní kůži, zamiřte do e-shopu RodinneBaleni.cz, tam je výběr obrovský.

Máte zkušenosti s bambusovými prostěradly? Nezapomeňte se s námi podělit o váš názor dole v komentářích.

Share Button

Comments

comments