Polštáře a přikrývky – jak vybrat vhodný materiál?

Kvalitní spánek je pro nás všechny velice důležitý. To, jak spíme, se odráží nejen do nálady následujícího dne, ale také do našeho celkového zdravotního stavu. Pro klidný spánek proto pozorně vybírejte nejen postel, matraci a povlečení, ale také polštáře a přikrývky, které by vám měly poskytnout komfort i hygienické prostředí. Jak tedy vybrat vhodný materiál?

Materiály pro výplň přikrývky

DUTÁ VLÁKNA

Přikrývky a polštáře vyrobené z konjugovaného dutého vlákna jsou lehké, měkké, vzdušné, mají termoizolační vlastnosti a dají se prát v pračce. Na rozdíl od přírodních materiálů je duté vlákno vhodné pro alergiky, jelikož se v něm nevytváří vhodné prostředí pro prachové roztoče a bakterie.

Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz

MIKROVLÁKNA S VÝTAŽKY Z ALOE VERA

Aloe vera je zázračná rostlina, která v posledních letech zažívá velký boom nejen v oblasti kosmetiky, doplňcích stravy a podobně, ale především také v přikrývkách a polštářích. Aloe vera má blahodárné účinky na lidskou pokožku, schopnost zmírňovat bolest svalů i kloubů a redukuje výskyt bakterií a hub. Proto, když se tato rostlina přidala do 100% mikrovlákna s výplňovým materiálem, vznikl antibakteriální efekt lůžkovin. Pokud si přikrývku nebo polštář z tohoto materiálu pořídíte, výrazně zkvalitníte váš spánek.

Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz

POLYESTER S KARBONOVÝM VLÁKNEM

Toužíte po hlubokém a klidném spánku? Pořiďte si přikrývku a polštář z polyesteru s karbonovým vláknem. Jde o specifický materiál, který vám sníží statickou elektřinu. Každé lidské tělo je touto elektřinou zatěžováno a může se stát, že právě z tohoto důvodu je váš spánek narušován.

Přikrývky a roční období

Pro chladnější měsíce listopad až březen se hodí teplá přikrývka, která hřeje. To vždy nemusí znamenat, že silnější peřina hřeje více. Přikrývka má být hlavně lehká a prodyšná. Mezi materiály, které vás udrží v teple, patří vlna a mikrovlákno.  V období mezi jarem a létem a létem a podzimem potřebujete středně teplou deku s hustotou vláken, ale musí být prodyšná a reagovat na vaši tělesnou teplotu. Je-li vám přesto v noci zima, vybereme si hřejivější přikrývku z vlny nebo vláken o hustotě 350 g/m2. Načechraná vlákna v přikrývce jsou lehká, podobná peří, proto téměř nic neváží. Pro letní měsíce doporučujeme přikrývku z hedvábí, protože dodává pocit svěžesti a chladí, nebo peřina s tenkou vrstvou vláken (hustota vláken 300 g/m2 a méně), protože je prodyšná a vzdušná. Pro horké noci se osvědčila tenká hedvábná náplň přikrývky se 100% bavlněným potahem odvádějícím vlhkost.

POLŠTÁŘ JAKO DOPLNĚK DO BYTU

Také povlaky na polštáře, jimiž si chcete vyzdobit byt mohou být vyrobeny z kvalitního materiálu. Na trhu najdete prošívané polštářky, které vás překvapí svou lehkostí i hřejivostí. K takovým polštářkům pak můžete podle nálady vybírat povlaky o rozměru 40×40 různých barev, motivů i materiálů.

Zdroj obrázku: mobilemondaybarcelona.com

Na co se zaměřujete vy při výběru přikrývek a polštářů? Rozhodujete se podle hřejivosti, hebkosti nebo jiných vlastností? Podělte se s námi o vaše poznatky.

Share Button

Comments

comments