Jaké vybavení je potřeba pro profesionální výrobu pizzy?

Pizza je jedním z nejoblíbenějších pokrmů, snad každý z vás si ji občas vychutná k obědu či k večeři. Příprava je ovšem poměrně složitá, takže je vždy lepší si ji objednat z pizzerie. Máte-li vlastní podnik, v němž se chystáte svým zákazníkům nabízet skutečně kvalitní pizzu, jež bude splňovat všechny parametry, je nutné investovat do plně profesionálního vybavení. Bez čeho se neobejdete?

Pec na pizzu

V první řadě je třeba mít k dispozici kvalitní pec. Bez pořádné pece na pizzu nemůžete být schopni vyrábět tento lahodný pokrm ve větším množství a dostatečně rychle tak, abyste mohli uspokojit potřeby většího množství zákazníků. Menší pece na pizzu je však samozřejmě možné si pořídit také do domácích podmínek.

Při výběru pece na pizzu si všímejte především kapacity zařízení, výkonu a prvků, které celý proces výroby pokrmu zrychlují a zjednodušují. Moderní zařízení mají například nerezové provedení, díky čemuž déle vydrží a není s nimi ani tolik práce při čištění. Profesionální pec má být schopna pojmout těsto o průměru minimálně 35 centimetrů, což je běžná velikost pizzy. Ke standardním prvkům pak v současnosti patří časovače, výsuvná dvířka apod.

Další pomůcky pro výrobu pizzy

Velkou práci dá hlavně samotná příprava a hnětení těsta. Proto je vhodné si kromě pece na pizzu zakoupit také výkonné hnětače, velmi praktickou záležitostí je pak automatická kynárna, díky níž těsto vykyne ve stálé teplotě. Nehrozí tak zmaření celého úsilí, což by vedlo k zvyšování nákladů.

V neposlední řadě myslete na to, jakým způsobem budete pizzu z pece vytahovat. V tomto případě se rozhodně vyplatí pořídit si speciální lopaty na pizzu, jež jsou odolné vůči vysokým teplotám a mají rukojeť uzpůsobenou tak, abyste pizzu mohli z pece vyndat rychle a snadno bez rizika popálení.

Kompletní vybavení produkty na výrobu pizzy vás vyjde maximálně na několik desítek tisíc korun. Jde o investici, jež se vyplatí a poměrně rychle zhodnotí. Jakmile dodržíte všechny pracovní postupy, bude výsledná pizza vašim hostům chutnat, což se samozřejmě projeví na vysokých tržbách a ziscích.

Share Button

Comments

comments