Jak se vyhnout přeplněným plovárnám? Nechte si postavit vlastní bazén na zahradě

Na základě situace v posledních letech se i letos dá očekávat velmi parné léto. A vzhledem k tomu, že drtivá většina českých občanů letos zůstane v tuzemsku v důsledku koronaviru, budou zřejmě plovárny a koupaliště notně přeplněné. Vyhnout se tomu dá jednoduše, stačí si objednat a nechat postavit bazén přímo na zahradě u vašeho domu. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti?

Zapuštěný versus nadzemní bazén. Co je výhodnější?

Chcete-li skutečnou kvalitu, pak rozhodně dejte přednost zapuštěnému bazénu před nadzemním. Déle poslouží, navíc se při vhodném zastřešení dá využívat nejen během pěkných letních dnů, ale prakticky celoročně, stačí jej totiž vyhřívat. Zvolíte-li navíc bazény vypláštěné těžkou fólií, budou dobře chráněné vůči poškození a nebude hrozit průsak vody.

Možnosti přivádění vody do filtrační nádrže

Velmi efektivním řešením jsou přelivové bazény. U nich jsou po okrajích vytvořené malé kanálky, do nichž odtéká voda do nádržky, kde dochází k jejímu pročištění. Po filtraci je voda vháněna zpět do bazénu. Jednoduchý, zato však velmi účinný systém, který zaručuje, že voda v bazénu zůstává po dlouhou dobu čistá, takže se v ní můžete dosyta vykoupat a vydovádět.

Alternativou k přelivovým modelům jsou takzvané skimmerové bazény. Rozdíl zde spočívá ve způsobu přitékání vody do filtrační nádrže. Nejsou zde totiž okrajové kanálky, voda je skimmerem pomocí elektrického pohonu přímo sváděna do nádrže, kde následuje samotná filtrace. Skimmerová technologie je vysoce efektivní, zároveň je u ní ale zapotřebí počítat s vyššími náklady za spotřebu elektrické energie.

Prodejce vnitřních i venkovních bazénů v ČR

V tuzemsku jsou zdaleka nejoblíbenější bazény od výrobce Albixon. Pokud zvolíte bazén Albixon, máte jistotu, že vám bez problémů poslouží po mnoho následujících let. Záleží jen na vás, jaký tvar a rozměry bazénu zvolíte, prodejce nabízí bohatou škálu modelových variant, jež je navíc schopen uzpůsobit konkrétním požadavkům každého klienta.

Share Button

Comments

comments