10 sněhových aktivit pro děti v zimním období

Vytváření sněhu, kreslení sněhových vloček, nebo modelování sněhuláků… Máme pro vás 10 sněhových činností, které zabaví všechny děti v dlouhém zimním období. Užijete si při tom spoustu zábavy!

Barvení sněhu

Barvení sněhu je zábavná aktivita, kterou můžete provozovat na své zahradě. Budete potřebovat vodu, potravinářské barvivo a rozprašovače, či jiné nádoby, kterými budete na sníh vytvářet svá umělecká díla.

Zdroj obrázku: handsonaswegrow.com

Sněhové obličeje

Aneb, když je moc velká zima na dlouhé stavění sněhuláka. Vytvořte tvář na kmeni stromu, která vydrží, dokud se teplota bude držet pod nulou.

Zdroj obrázku: thechocolatemuffintree.blogspot.com

Střílení na cíl

Křídou venku nakreslete terč, vytvořte si několik sněhových koulí a střílejte. Různé části terče oceňte různými body a své skóre si zapisujte.

Zdroj obrázku: nurturestore.co.uk

Tání sněhuláků

Nechce se vám ven, nebo jen potřebujete zabavit své děti uvnitř? Trochu sněhu přineste svým dětem domů, vytvořte malé sněhuláčky, zkuste na ně foukat fénem a sledujte, jak dlouho bude trvat, než sníh roztaje.

Zdroj obrázku: toddlerapproved.com

Život sněhuláka

Ve druhé třídě se děti učí skupenství. Nejlepší způsob, jak látku pochopit, je “osahat” si ji. Nafukovací balonky naplňte vodou – vytvořte 3 různé velikosti. Vázanou stranou dolů je umístěte do misky a nechte zmrazit. Po zmrazení odstraňte balon a koule postavte na sebe tak, aby vám vznikl sněhulák (můžete ho vyzdobit barevným papírem), kterého postavte do mísy. Po celý den pak se svými dětmi sleduje, jak se stav sněhuláka mění, můžete si vše také zapisovat – o kolik cm se sněhulák zmenšil a kolik přibylo vody. Nakonec můžete zbytek ledu dát do trouby a sledovat, co se bude dít.

Zdroj obrázku: frugalteacher.com

Marshmallow sněhulák

Použijte marshmallow jako razítka, ponořte je do bílé (a taky černé) barvy a nakreslete sněhuláka.

Zdroj obrázku: whattheteacherwantsblog.com

Umělý sníh

Čekají vaše děti každý den na to, až konečně nasněží a pořád nic? Vytvořte jim takový “sníh” doma. Do mixéru dejte 1/3 šálku vody a pár kapek mýdla nebo přípravku na nádobí. Počkejte, až se v mixeru vytvoří pořádná pěna a poté ji vlijte na plech. Vaše děti si mohou vzít autíčka, pluhy, traktory, nebo cokoliv je napadne a užívat si bílé nadílky.

Zdroj obrázku: mssaraspreschoolblog.blogspot.com

Rýže jako sníh

Aby vám po sněhu nezbyly jen kaluže vody, použijte rýži. Zbytek už nechte na fantazii vašich dětí, uvidíte, jak si vyhrají.

Zdroj obrázku: pre-schoolplay.blogspot.com

Malování lepidlem a solí

Budete potřebovat pouze tekuté lepidlo, papír a sůl. Vaše děti mohou namočit ruce do lepidla a cákat na papír, lepidlo pak jen zasypete solí a vznikne vám hezký obrázek. Pokud už máte větší děti, mohou pracovat i se štětcem.

Zdroj obrázku: handsonaswegrow.com

Sněhové vločky

Roličku papíru rozstřihejte tak, aby vám po ohnutí vznikl tvar vločky. Vaše děti pak nechte, ať vločku jakkoliv ozdobí nebo pomalují.

Zdroj obrázku: tinkerlab.com

Napište nám o vašich nápadech, jak zabavit děti v nekonečné zimě.

Share Button

Comments

comments