Jak vybrat bezpečný a praktický nábytek do dětského pokoje?

nábytek dětský pokoj

Pouštíte se do zařizování dětského pokoje? Spousta rodičů nevěnuje dané místnosti tolik pozornosti jako třeba obývacímu pokoji a ložnici, což je ovšem chyba. Pokud chcete vykouzlit i z malého prostoru pohádkový ráj, je nezbytné si všechno důkladně naplánovat a pořídit nábytek, který je nejen bezpečný, ale také praktický.

I v menších místnostech můžete vytvořit perfektní zázemí pro hraní, učení a odpočinek. Stačí sáhnout po vhodném nábytku, ideální jsou například přímo sestavy obsahující důležité prvky (úložné prostory, pracovní stůl, postel či poličky na hračky).

Stejný nábytek, ale pokaždé jinak

Děti rostou, a proto na popularitě získává především rostoucí nábytek. Výrobci nabízí nejen rostoucí pracovní stoly a židle, zajímavostí je třeba přebalovací pult, z něhož se potom stane stůl, či válenda, kterou proměníte na patrovou postel, pod níž se potom může vytvořit pracovní a učící koutek.

Dvě děti v jednom pokoji

Dvě děti, ale pouze jeden dětský pokoj? Ideální volbou je dvoupatrová postel, vestavěné skříně s dostatkem úložných prostor, případně vyvýšená lůžka s pracovními stoly pod nimi. Záleží na tom, jak velký je dětský pokoj, podle toho potom zvolíte konkrétní dětský nábytek.

Barvy si zvolí děti

V dětském pokoji budou žít především vaše ratolesti, a tak je nechejte vybírat alespoň barvy. Nevnucujte jim vlastní vkus. Nábytek do dětského pokoje nemusí být jen v dekoru dřeva, ale mnozí výrobci se zaměřují na pestrobarevnost. Zatímco některým dětem se zamlouvají střídmé odstíny, jiné zase nedají dopustit na výrazné barvy. Trochu je zkroťte a najděte kompromis, například velice působivé jsou pastelové varianty.

Jestliže hledáte dětský nábytek, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu hmnabytek.cz, kde budete spokojeni s nabídkou i cenami.

Share Button

Comments

comments