Dětské hřiště je pro kvalitní život v obci nezbytné

Pro šťastný život dětí je důležitá nejen spousta hraček, ale také dostatek pohybu a zábavy. Naši nejmenší mají neuvěřitelné množství energie a vydrží vesele a s dobrou náladou dovádět a běhat třeba i celý den. Jen potřebují vhodné podmínky.

Kde se děti nejlépe vyřádí? Přece na dětském hřišti

Právě dětské hřiště poskytuje našim ratolestem optimální podmínky pro trávení volného času. To pravé dětské hřiště je bezpečné a disponuje dostatkem herních prvků, na kterých lze hravou formou trénovat nejrůznější svalové skupiny a protáhnout celé tělo. A hlavně si užít všemožné zábavné aktivity. Každý, kdo má děti, dobře ví, jak se pravidelně návštěvy dětského hřiště dožadují. A také jak ho obvykle nerady opouštějí. A zatímco si vesele hrají se svými vrstevníky, rodiče si na lavičkách povídají s přáteli nebo si třeba čtou knížku. Proto by měl být v každé obci vyhrazen veřejný prostor právě i pro ty nejmenší.

Co by nemělo chybět na dětském hřišti?

Na každém správném dětském hřišti by měly být minimálně skluzavky, houpačky. Nesmí chybět ani prolézačky a pískoviště. Pro ty nejmenší jsou skvělou volbou také domečky. A větší děti ocení lanové a šplhací prvky, které poskytují široké možnosti sportovního vyžití. Pro jaké konkrétní řešení se rozhodne a jak velký veřejný prostor pro dětské hřiště vyhradí, je na rozhodnutí obce. Nicméně vhodné je brát v potaz počet obyvatel v dané oblasti. Městský mobiliář má přece v první řadě sloužit občanům, proto by měl být přizpůsoben jejich potřebám.

Jaké hřiště je opravdu kvalitní a osvědčené?

Skvělou volbou jsou dětská hřiště Berlinger Seilfabrik. K jejich výrobě se používají odolné a recyklované materiály, jsou tedy nejen bezpečná, ale také šetří životní prostředí. Velký důraz u nich je kladen na lanové prvky, zakomponovány ale jsou i klouzačky. Dětská hřiště Berlinger Seilfabrik zvládnou dobře sloužit i několika generacím dětí.

Share Button

Comments

comments