Papírové vločky – mnoho tvarů

Když už nám počasí moc nepřeje a sníh stále nepřichází, zkuste jej přivolat papírovými sněhovými vločkami. Můžete je přilepit na okno, na zeď nebo jen tak je někde pověsit. Papírové sněhové vločky vznášející se ve vzduchu vám alespoň zlehka navodí tu pravou vánoční atmosféru. Navíc jsou velice snadné, koukněte na naše foto návody.

Postup:

Čtverec papíru (velikost závisí na vás)  přeložte tak, aby z něj vznikl trojúhelník a stejným způsobem jej přeložte ještě dvakrát. Můžete začít vystřihovat dle předloh.

Předloha číslo 1      Zdroj: cr8tiveideas.com
Předloha číslo 2      Zdroj: cr8tiveideas.com
Předloha číslo 3      Zdroj: cr8tiveideas.com

Vločky, které jste si vystřihly už můžete rovnou nalepit na vámi vybrané místo. Pokud máte ještě chvilku času, můžete pokročit ještě kousek dál a vytvořit si krásnou dekoraci třeba na váš vánoční stromeček.

Jak na 3D vánoční vločku?

  1. Když už máte podle přílohy vločku vystřiženou, nechte ji v trojúhelníku. Takové dílky budete potřebovat celkově čtyři.

   Zdroj: creativelife.cz
   Zdroj: creativelife.cz
  2. Poté dílky, které jsou složeny v trojúhelníku, přilepte k sobě. Nechte zaschnout.

   Zdroj: creativelife.cz
   Zdroj: creativelife.cz

 1. Předtím, než vločku rozložíte, přilepte stuhu z vnější strany (popřípadě můžete pootevřít okrajové dílky a stužku přilepit z vnitřní strany).

  Zdroj: creativelife.cz
  Zdroj: creativelife.cz
 2. Oba konce stužky stáhněte korálkem. Pak už jen rozevřete všechny dílky a nádherná vločka je na světě! Teď už jen stačí ozdobit váš stromeček!

  Zdroj: creativelife.cz
  Zdroj: creativelife.cz

 

Co preferujete vy? Tvoříte si doma své ozdoby na stromeček?

 

Share Button

Comments

comments