Pro krásu orchidejí

Ozdobte si svůj domov těmi nejkrásnějšími květy orchidejí. Dnes už si můžete vybrat z odolných druhů, které jsou poměrně nenáročné a nevyžadují pěstování ve sklenících. Stále však platí, že u orchidejí je největším oříškem jejich zalévání. Vyžadují totiž dostatek vody, ale nadměrné přelévání je zaručeně zahubí. Řešením jsou samozavlažovací květináče, které zajistí, že si rostlina bere jen tolik vody, kolik skutečně potřebuje, nebo květináčové obaly se zvednutým vnitřním dnem. Plastia, česká rodinná firma z Vysočiny, přináší hned několik samozavlažovacích květináčů vhodných pro pěstování těchto pralesních krásek. Výrobky firmy Plastia jsou k dostání na e-shopu plastiaobchod.cz.

Calimera – design pro náročné

Calimera je originální květináč, který potěší každého, kdo se zajímá o kvalitní design. Vybírat můžete ze dvou typů spodního a dvou vrchního dílu. Ty jsou k dostání v široké nabídce barev a velikostí, které můžete kombinovat podle vlastního vkusu a vytvořit tak zcela osobitý květináč. Calimera vznikla ve spolupráci s předním designérem Janem Čtvrtníkem a pyšní se oceněním Red Dot Award.

Doporučená cena květináče Calimera závisí na velikosti a pohybuje se v rozmezí od 121 do 3 298 Kč.

Květináče Mimosa

Dalším z interiérových květináčů pro orchideje od společnosti Plastia je Mimosa. Díky jejich vložce zůstává přebytečná voda na dně květináče a kořeny tak nejsou trvale namočené ve vodě. Vláhu, stejně jako u jiných samozavlažovacích květináčů, přijímá rostlina pomocí speciálních knotů. Díky hladinoměru okamžitě vidíte, jestli je orchidej třeba zalít. 

Doporučená cena samozavlažovacího květináče Mimosa pro orchideje začíná od 257 Kč.

 Ola – květináče v dokonalém souladu s barvou květu

Hledáte cenově nenáročnou variantu pro své orchideje? Pak volte obal Ola z kvalitního pevného plastu. Díky vnitřnímu zvednutému dnu nebude orchidej stát ve vodě, veškerá přebytečná voda z ní může odkapat. Ola je k dostání v několika odstínech, v nabídce jsou jak průsvitné, tak plnobarevné varianty, které vám umožní sladit obal s odstínem květu.

 U orchidejí se často setkáváme s tím, že se jejich vzdušné kořeny derou na povrch květináče. To vůbec nevadí, světlo a vzduch jim svědčí. Díky tomu, že kořeny nepotřebují tmu, můžete zvolit i efektní průsvitné květináče. Z průhledného plastu se vyrábí právě i květináče Ola. Ty jsou k dostání ve dvou průměrech – 13 a 16 cm.

Doporučená cena neprůhledného obalu Ola je 57 Kč a průsvitného obalu 67 Kč.

Květináče Triola

Jedinečnou variantou, která je uzpůsobena pro pěstování až tří rostlin současně, je truhlík pro orchideje Triola. Vybírat můžete z osmi barevných variací, z nichž polovina je průsvitných a polovina plnobarevných.

Doporučená cena truhlíku Triola je u neprůhledných variant 113 Kč a 131 Kč u obalů průsvitných.

Share Button

Comments

comments