Pryč s vlhkostí a plísní v bytě!

Trápí vás vlhké zdi a plíseň ve vašem bytě nebo domě? Zbavte se jí jednou provždy. Plíseň způsobuje zdravotní komplikace, jako je astma nebo alergie, vlhkost celkově poškozuje nemovitost a špatná izolace stěn není výjimkou. Měli byste vědět, že vlhkost nevzniká jen v průběhu velkých dešťů, ale i sám člověk vlhkost v domě zvyšuje – vařením, sprchováním, praním, sušením prádla. Při velké vlhkosti byste měli co nejvíce větrat, při vaření pouštět digestoř a znova pustit do bytu čerstvý vzduch. Vy však větráte celé dny a vlhkost váš byt neopouští?

Jak se vlhkost projevuje?

Nikdy jste se s vlhkostí v domě nesetkali, jak ji poznat? Vlhkost v domě se projevuje zarosenými okny nebo zrcadly. Už závažnějším projevem jsou zašedlé skvrny a plísně na zdech interiéru. Vlhkost vám může zničit nábytek, konstrukci zdiva a dokonce i fasádu. Jak už jsme se zmínili, vlhkost snižuje izolační vlastnosti. Proto tedy pokud uvažujete o výměně oken nebo o zateplení domu, měli byste se nejprve zaměřit na příčiny velké vlhkosti.

 

Orosená okna Zdroj: casopispraktik.cz
Orosená okna    Zdroj: casopispraktik.cz
Zdroj: jakaproc.cz
Plíseň   Zdroj: jakaproc.cz

A pozor, s vlhkostí v domě a v bytě se nemusíte setkat jen ve starých nemovitostech, ale často také v novostavbách.

Jak na vlhkost?

Pokud nestojíte o náročné stavební zásahy a drahé podřezávání zdiva, jednou z nejmodernějších a nejúčinnějších metod odvlhčení je osmo technologie. OsmoDry je přístroj, který vás levně a účinně zbaví vlhkosti. A jak funguje? Toto jednoduché zařízení si připevníte na zeď a už se nemusíte o nic starat. OsmoDry vytváří elektromagnetické pole, které tlačí molekuly vody, umístěné ve zdi, zpátky do země. Žádné velké přístroje na zahradě, žádné velké zásahy, jen malá krabička zapojená do elektřiny. Pokud uvažujete o tom, zda se hodí tato metoda i pro váš typ vlhkosti, není pochyb. OsmoDry můžete použít na různé druhy zdiva v rodinných domech i v historických objektech.
A ještě jedna třešnička na dortu. Máte strach, že tato krabička bude rušit dojem z vašeho interiéru? Už nemusíte, krabička nemusí být vůbec viditelná, dá se totiž přizpůsobit interiéru objektu.

Zdroj: Osmodry.cz
Zdroj: Osmodry.cz

 

Zbavte se i vy nepříjemné vlhkosti, váš dům i vaše zdraví bude v bezpečí.

Share Button

Comments

comments