Jak se zbavit nečistot a bakterií v bytě? Pomocí domácí klimatizace

Klimatizace způsobují nemoci, nehodí se pro alergiky či astmatiky, jsou hlučné. Přesně toto jsou nejčastější důvody, proč si lidé v minulosti klimatizaci do bytu raději neinstalovali. Dnes je ovšem situace jiná, všechny tyto mýty se podařilo vyvrátit a veřejnost začíná chápat, že klimatizace má na náš organismus naopak pozitivní vliv.

Že nejsou klimatizace vhodné pro alergiky a astmatiky, je úplná hloupost. Kvalitní klimatizace jim spíše pomůže, protože dokáže vyčistit vzduch od bakterií, prachu a také pylových částeček. Samozřejmě ale vždy záleží na tom, jakou klimatizaci si vyberete. Snad každá má nějaký filtr, který je čas od času nutno vyjmout a vyčistit. Výrobci jdou s čištěním vzduchu ovšem ještě dál.

Virus Doctor zničí rovněž viry a bakterie

Se zajímavou technologií přišel u svých klimatizací Samsung. Některé domácí klimatizace vybavuje technologií Virus Doctor, která je v čištění vzduchu špičková. Dokáže totiž ničit i bakterie, které neodstranil filtr, všechny škodliviny ve vzduchu přitom přeměňuje na neškodnou vodní páru. Jak? Sloučí škodlivé radikály s aktivními ionty vodíku.

Virus Doctor umí zničit viry H1N1 (chřipka typu A), H5N1 (asijská chřipka), Koronavirus, H3N2, bakterie Stafylokok, Mikrokok, Secherchia coli, Bacillus subtilis, MRSA (zlatý stafylokok), plísně Penicillium, Cladosporium a Aspergillus. Váš vzduch tedy bude téměř sterilní!

Jaké jsou jiné alternativy čištění vzduchu?

Můžete si pořídit přímo čističku vzduchu, jedná se však o tisícovou investici, která vám k ničemu jinému nebude. Lepší je investovat ještě o pár tisíc korun více a koupit si klimatizaci. Ta vašemu organismu prospěje nejen tím, že vyčistí vzduch, ale také odvlhčením a nastavením správné teploty. V létě vám nebude příliš horko a v zimě umí některé typy klimatizací zase topit. Nemusí přitom nutně jít o nevzhlednou krabici, s jejíž instalací budete mít problém. Do bytů a domů se standardně využívají malé nástěnné klimatizace s příznivou cenovkou.

Share Button

Comments

comments