3 zábavné hry pro děti, které můžete vytvořit doma

Dětský svět je především o zábavě, tak ji svým dětem dopřejte, například ručně vyrobenými hrami. Nejdříve je můžete zapojit do výroby  takových her a potom se můžete bavit s nimi při hraní. Tak pojďme vytvořit něco, co je daleko zábavnější a zajímavější, než hry na počítači.

Bowling

dsc_00391
Vše, co na výrobu této hry budete potřebovat, najdete doma. Je to šest roliček z toaletního papíru, fixy (barvy), můžete použít pásy černého papíru, lepidlo a jakoukoliv kuličku.

Začněte tím, že si roličky nabarvíte na bílo a na horní část nalepíte proužky černého papíru, které by měly vytvořit klobouk sněhuláka.
dsc_00202
Teď jsme připraveni sněhulákovi dodat osobnost. Jak bude sněhulák vypadat záleží jen na vás. Očními stíny mu můžete vytvořit růžové tváře a fixou dokreslit obličej i ruce.dsc_00251
Každý sněhulák může být jiný.
dsc_00371
Jako “bowlingovou kouli” můžete použít obyčejnou skákací kuličku.dsc_0042
Hotovo! Teď už si můžete užívat skvělou hru!
Zdroj: creativeemeinspiredyou.com

Pexeso nebo nanuk?

Kdo z vás jako malý nezbožňoval hru pexeso? Pojďte si ji vytvořit s vašimi dětmi. Budete potřebovat tvrdý papír, lepidlo, dřívka od nanuku, fixy nebo barvy a spoustu kreativity.
Začněte tím, že si z papíru vystřihnete stejné tvary. Na každý jeden nanuk budete potřebovat dvě části – jednu čistou (jednobarevnou) a druhou barevnou.
popsicle_01
Barevné části by měly být vždy dvě stejné.
popsicle_02
Můžete na ně nakreslit cokoliv, od srdíček, přes kolečka až po různé čáry. Až budete mít hotovo, spojte barevnou a nebarevnou část dohromady a mezi ně vložte dřívko od nanuku. Vše slepíte k sobě.popsicle_03-1
Zdroj: eatdrinkchic.com

Chyť míč!

velcroball_finished
Tato hra je velice zábavná a cenově absolutně dostupná. Jediné co budete potřebovat jsou pletené rukavice, samolepicí suchý zip a plastové koule nebo balonek na pink ponk.velcroball_materials
Umístěte samolepicí suché zipy z různých stran na plastovou kouli nebo balónek. Pokuste se je umístit rovnoměrně. Na každou kuličku použijete cca 6 těchto zipů.
velcroball_step1
Teď už můžete začít hrát. Jeden pár rukavic bude stačit pro dvě osoby. Ruka s rukavicí se snaží chytit míč, holá ruka hází míč soupeři.
velcroball_step2
Zdroj: makezine.com

Přejeme vám příjemnou zábavu a čas strávený s vašimi dětmi. Znáte i vy nějaké hry, které se dají bez problému vytvořit doma?

Share Button

Comments

comments