7 nápadů, jak zabavit děti na jejich narozeninové oslavě

Chtěli jste udělat svému dítku radost a proto jste na jeho oslavu narozenin pozvali pár kamarádů a spolužáků. Avšak čím více se oslava blíží, tím více začínáte uvažovat, jak to všechno proběhne! Nebojte se, s hrami, které jsme si pro vás připravili perfektně zabavíte děti i v uzavřeném prostoru a ke všemu se o vaší narozeninové párty bude hovořit ještě dlouho poté!

1. ZRCADLO

Tato hra je založena na opakování. Z dětí vytvoříte dvojice. Vždy jeden z dvojice je zrcadlo a musí opakovat po druhém jeho pohyby. Důležité je u této hry nemluvit- vždyť zrcadla přece nemluví!
Pak z této hry můžete vytvořit i soutěž. Kdy všichni ostatní pozorují jedinou dvojici a snaží se uhodnout, kdo je zrcadlo! Při soutěži se děti budou snažit, aby nikdo nepoznal kdo je kdo. U této hry zažijete spoustu legrace.

2. DLANĚ

Hra, kde děti opět musí vytvořit dvojice. Pár si stoupne naproti sobě a dotýkají se dlaněmi. Poté se jim zavážou oči šátkem. Chvíli děti stojí a stále se dotýkají dlaněmi. Na příkaz dospělého se například oba otočí, zatleskají, udělají dřep apod. a poté se opět snaží dotknout dlaněmi. Možná se vám to zdá jednoduché, ale není!3. MUMIE

Vytvořte družstva a každé z těchto družstev si vybere jednoho ze svých hráčů. Tento dotyčný hráč z každého družstva se postaví na vámi zvolené místo. Do každé skupinky dáte stejný počet toaletních papírů. Až odstartujete tuto hru, cílem dětí v družstvu je co nejrychleji omotat svého hráče od hlavy až po paty.

4. KRÁLOVNA KÁŽE

Možná někteří z vás tuto hru budou znát. Je zde jeden “vyvolávač”- můžete to být i vy. A ten vyvolávač vždy říká: “Královna káže…” a dál si vymyslí, co královna vlastně káže. Např.: “Královna káže, všichni si dejte pusu”; “Královna káže, udělejte 5 dřepů” apod. Pokud některé z dětí neudělá to, co královna nakáže, může vypadnout ze hry, ale více se osvědčilo, když dítko, které povel nevykoná, bude všemi ostatními polechtáno nebo ho ostatní postříkají vodou apod.

5. VŠECHNO LÍTÁ, CO MÁ PEŘÍ

Sedí se a jeden z dětí je vypravěč. Vypravěč bubnuje do kolen a při tom říká: “Všechno lítá, co má peří…” A na konci vždy řekne nějakou věc nebo zvíře. Pokud řekne něco, co opravdu lítá (např. vrabec), potom musí všechny děti zvednout ruce. Pokud je řečeno něco, co nelítá, musí zůstat děti sedět v klidu. Kdo to poplete, vypadává.

6. ŽIDLIČKY

Hra, kterou miluje každý. Pro všechny děti, kromě jednoho, si připravte židličku. Židle dejte do kruhu a zapněte hudbu. Děti běhají kolem židlí a v momentě, kdy se hudba vypne, si musí každé z nich sednout na židli. Na koho už židle nezbude, vypadává.

Nezapomeňte si pro každého vítěze připravit malou odměnu. Přejeme krásně prožité odpoledne s dětmi a nezapomeňte se s námi podělit o to, jak se to dětem líbilo!

7. ŽIVÉ PEXESO

Ideální hra, když je dětí víc.
Stejný princip jako u normálního pexesa, akorát že místo obrázků jsou tady děti. Vyberete dva hráče, kteří půjdou za dveře. Poté si všechny zbylé děti udělají dvojice a v té dvojici si vymyslí nějaký stejný znak nebo postoj (zavřené oči, posílají pusu, udělají holubičku, atd.).  Až budou dvojičky domluvené na znaku, posadí se na zem (nic neukazují), nejlépe tak, aby dvojičky byly co nejdále od sebe. Pak už mohou přijít do místnosti dva hráči, kteří do teď byli za dveřmi. Tito hráči si střihnou o to, kdo bude začínat. A pak už jen vyvolávají vždy dvě děti. V momentě, kdy je dítko vyvoláno, ukáže znak nebo postoj. Pokud obě dvě vyvolané děti ukazují stejný znak, jde se dvojička postavit za hráče, který je vyvolal. Vyhrává ten hráč, který má nejvíce dvojiček za zády.

Share Button

Comments

comments