Návod, jak ušetřit za topení díky dřevěným peletám

Vytápění je nutnou položku v rozpočtu, která se nedá úplně škrtnout. Můžeme se však pokusit o snížení výše částky za topení. Toho dosáhneme volbou vhodného kotle a výběrem druhu paliva. Z trojice plynu, elektřiny a pevných paliv vychází cenově nejlépe právě pevná paliva. Ještě zbývá vybrat vhodný druh topiva v této kategorii. Jednou z možností jsou dřevěné pelety s mnoha výhodami a za dobré ceny. Přečtěte si, jak s jejich pomocí ušetříte na vytápění.

Výborná výhřevnost při malém množství popela

Kvalitní dřevěné pelety jsou čisté slisované dřevo. Pokud si zvolíte kategorii A1, neobsahují ani žádnou kůru, ale jde skutečně o kmenové smrkové dřevo. Tím pádem je možné dosáhnout velmi dobré výhřevnosti. Po spálení navíc vzniká skutečně malý podíl popela, který se dá díky čistě přírodnímu původu využít jako hnojivo na kompost či zahradu.

Topivo z ekologického obnovitelného zdroje

Dřevěné pelety jsou mnohem více ekologickou variantou hlavně v porovnání s uhlím. Při správném dávkování a používání ve vhodném kotli jsou totiž velmi účinné. Pochází však z plně obnovitelného zdroje a jejich výroba nepředstavuje velkou zátěž pro planetu. Stejně tak spaliny jsou o něco čistší a nezatěžují tolik okolní vzduch. I tento faktor by měl hrát roli při výběru toho správného paliva.

Ušetřete ještě více nákupem za výhodné ceny

Pro opravdu výhodné topení s pomocí dřevěných pelet se vyplatí nakupovat mimo hlavní sezónu. V období jarních a hlavně letních měsíců totiž pelety pořídíte za snížené ceny. Zkuste si tak udělat dostatečnou zásobu na zimu s předstihem, ať nejste překvapeni prvními mrazíky a zároveň ušetříte co nejvíce peněz. Vyplatí se pořídit rovnou takové množství, jaké zhruba potřebujete na celou sezónu. Když totiž zakoupíte celou paletu, máte dopravu zdarma.

Share Button

Comments

comments