10 chyb v líčení, které dělají ženu starší

Make-up ženám dodává jakési sebevědomí a zdůrazňuje ženské přednosti… Avšak přemýšleli jste někdo o tom, že některé z technik mohou ženě spíše uškodit a přidat pár let? Každá žena chce přeci vypadat mladší, než je. Ukážeme vám, kterých chyb se nedopouštět.

  1. Příliš tmavý tónovací krém. Mnohé ženy chtějí dosáhnout ideální matné kůže, často však chybují  a přehání to s tónovacími prostředky. Příliš tlustá vrstva make-upu a špatně zvolená barva mohou zvýraznit vrásky. Profesionální maskéři doporučují opustit od tmavých tónů a zaměřit se na světlý tónovací krém s částečkami třpytu, aby pleť vypadala zdravější a přirozenější. 
  2. Řasenka na spodních řasách. Lehce obarvené spodní řasy řasenkou u koutku oka dodají celkovému vzhledu na výraze. Ale pokud je nabarvíte tlustou vrstvou, všechna pozornost se bude upírat pouze na vaše oči a také na vrásky kolem nich.
  3. Tmavé oční stíny. Tmavé stíny aplikované na celých očních víčkách dělají ženy obecně starší. Pokud chcete vypadat mladší, aplikujte tmavé stíny pouze do vnějšího koutku oka. 
  4. Linka na spodním očním víčku. Tato technika vám udělá užší oči, než ve skutečnosti máte. Aby vaše oči vypadaly více otevřené, použijte bílou oční tužku. 
  5. Obočí. S výrazně nabarveným obočím bude váš vzhled vypadat neupraveně a přidá vám pár let navíc. Preferujte spíše světlejší odstín obočí, který se blíží vaší přirozené barvě.
  6. Nedostatek korektoru. Tmavé kruhy pod očima trápí mnoho žen a s věkem se tyto kruhy stávají více viditelnými. Make-up jenom podtrhne tento nedostatek, ale korektor se s tímto vypořádá daleko lépe. Korektor naneste pouze na tmavé oblasti a ne na celou část obličeje pod vašima očima.
  7. Obrys rtů. Liner tužka na rty- slib kvalitního make-upu. Ale dávejte si pozor, aby kontura rtů byla spíše vystínovaná, než nanesena hrubě, jak můžete vidět na obrázku. 
  8. Odstín rtěnky. Nebojte se rtěnek a výrazných rtů! V této sezóně jsou v módě syté barvy. Ale nezapomeňte, pokud máte tenké rty, tmavá barva je opticky udělá ještě tenčími. Zvětšit je můžete pomocí dobře použité konturovací tužky.
  9. Líčka. Rozlučte se s tmavými a výraznými barvami tvářenek a zaměřte se na světlé růžové nebo broskvové odstíny. Nesnažte se tvářenku nanášet na prostřední část, ale spíše na horní části líčka. Přirozený odstín dodá vaší tváři romantický a mladistvý vzhled.
  10. Silná vrstva pudru. Pudr je schopen zakrýt nedostatky na vaší pleti pouze v případě, pokud jej nanesete v malém množství. Vyhněte se nanášení pudru okolo očí, jelikož zvýrazňuje vrásky.

Tak co, dámy? Poučíte se? Nebo dokonce už některé triky dávno znáte a třeba používáte i jiné? Napište nám o tom!

Zdroj: adme.ru

 

Share Button

Comments

comments