Jak vybrat typ žaluzie?

Výběr správného typu žaluzií, aby dokonale vyhovoval vašim požadavkům, není lehký úkol. Zvláště ne pro běžného zákazníka, který se v problematice neorientuje. Proto vám raději doporučujeme využít konzultace s odborníkem – nebo si můžete přečíst náš krátký průvodce, jak si správně vybrat typ žaluzie. Ukážeme vám, jaké žaluzie se hodí do určitých situací a podle čeho vybírat, aby se žaluzie staly skvělým funkčním doplňkem vašeho domova.

Chci klasické žaluzie do plastového okna

Zákazníci většinou hledají klasické žaluzie, které vidí všude okolo sebe. Přestože výběr je skutečně rozmanitý a existují i luxusní varianty, největší poptávka je po vnitřních vertikálních žaluziích. Nevyžadují totiž žádnou stavební přípravu, montují se přímo na rám okna. Pokud vám nevadí, že pouze stíní, ale nezabrání vyhřívání interiéru a hledáte opravdu finančně příznivé stínění, pak jsou vertikální žaluzie skutečně nejlepší volbou.

Buďte odvážnější a vyzkoušejte vertikální žaluzie, vypadají mnohem lépe a elegantněji než klasické horizontální typy.

Venkovní žaluzie mají své kouzlo a jsou velmi praktické

Plastová okna však můžete zakrýt i jinak, a to pomocí venkovních žaluzií. Tento typ žaluzií se skvěle hodí v případě, kdy chcete zajistit, aby do interiéru nepronikalo nadměrné teplo. Zároveň se využívají, když chcete zakrýt větší skleněné plochy. Navíc je velkou výhodou, že mohou do jisté míry působit i jako ochrana samotného plastového okna.

 Žaluzie do nehostinných podmínek

Pokud je vaše stavba umístěna v prostředí, kde jsou často silné větry, deště s krupobitím a podobně, pak jednoznačně doporučujeme venkovní rolety. Jsou totiž velmi odolné a pevné, chrání dokonale okno před poškozením, a navíc mají všechny vlastnosti kvalitního stínění – nepropustí světlo a zabraňují nadměrnému zahřívání interiéru vlivem slunečního záření.

Share Button

Comments

comments