Veverka z rukavičky!

Rukavice, stejně jako ponožky, jsou vyrobeny vždy v páru. Občas se však stane, že se jedna z nich někam ztratí a zůstane vám jen jedna. Co teď s ní? Jedno řešení by tady bylo! Přeměňte svou osamocenou rukavici ve veselou veverku pro své dítko!

Co budete potřebovat?

  • rukavici
  • vatu
  • jehlu a nit

Jak na to?

  1. Nejprve celou rukavici přetočte. Černým fixem si nakreslete části, které budete stříhat, přesně podle obrázku. Nevystřihujte, ale vždy stříhejte společně s přední části i část zadní. Tam, kde jsou na obrázku vyznačeny bílé čáry, sešijte části dohromady.
  2. Teď přetočte části, které jste vystřihli a sešili. Všechny vyplňte vatou. Mělo by vám vzniknout tělíčko s nohami, ruce, hlava, ouška a ocas.
  3. Sešijte otvor těla (nejlépe běžícím stehem) a poté sešijte také otvory rukou a ocasu.
  4. Teď přišla na řadu hlava. Zadní část složte podle obrázku, nejprve přehnete levou stranu, poté pravou, pak spodní část a nakonec horní část.
  5. Zahněte uši tak, aby vám vznikl tvar, jako na obrázku. Poté jej vložte do ještě nesešitého otvoru v zadní části hlavy. Sešijte vše dohromady.
  6. Přišijte ruce a ocas, který si můžete ozdobit barevnou nití.
  7. Černou nití vytvořte oči, pomocí dřevěného korálku vytvoříte nos. HOTOVO! Veverka je na světě!

Tato krásná veverka určité potěší všechny dětské oči, zvlášť, když vám budou děti moci u tohoto výtvoru pomáhat! Jdete do toho?

Zdroj: boredpanda.com

Share Button

Comments

comments