6 způsobů jak si poradit s chřipkou?

jak na chřipku

Každý to známe – ucpaný nos, neustálé kašlání a smrkání, teplota, malátnost, bolest svalů a kloubů – je jasné, že vás přemohla chřipka. Vy ale můžete být silnější než ona! Než vyrazíte k doktorovi, zkuste si pomoci sám. Jak na to?

Éterické oleje

Existuje několik různých olejů, které mohou pomoci při léčbě chřipky.

  • Levandulový olej lze použít ke snížení zánětu a udržení těla bez choroboplodných zárodků.
  • Citronový olej má vysoký obsah vitamínu C a může pomoci odblokovat ucpaný nos.
  • Eukalyptový olej se také používá k očištění nosů a může vám usnadnit dýchání při tření o hruď a ramena.
  • Olej z máty peprné je užitečný při bolestech hlavy a odstraňování zácpy, stejně jako při duševní bdělosti – ideální pro studijní zasedání.

Spánek

Spánek je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro sebe udělat, když máte chřipku. Odpočinek těla, které bojuje s virem, je nesmírně důležitý. Nejenom v noci, i přes den si dopřejte pořádnou dávku spánku i odpočinku. Vypnout televizi, mobily a jen tak relaxovat – to je to, co potřebujete!

Zdravé jídlo

Je důležité jíst potraviny s vysokým obsahem vitamínů a minerálů, jako je vitamin C, probiotika a antioxidanty.

  • Ovoce a zelenina mají vysoký obsah vitamínů – doporučujeme zejména citrony, pomeranče, česnek a zeleninové polévky.
  • Z koření je na chřipku skvělý zázvor, kurkuma či kmín.
  • Probiotika, která pomáhají vašemu imunitnímu systému, skvěle doplní bílý jogurt.

Napařování

Dát si horkou sprchu není příznivé jen pro bolavé svaly. Je prokázáno, že pára uvolňuje hrdlo, což může pomoci zbavit se zánětu. Čistí také nos, pomáhá vám cítit se méně přetížený a uvolňuje zanícené nosní průchody. Pokud si nechcete dávat zrovna sprchu, zkuste si naplnit misku horké vody a položte si na hlavu ručník. Chcete-li ještě více vyčistit nos a krk, zkuste přidat několik kapek oleje z eukalyptu a už jen inhalujte, a inhalujte.

Čerstvý vzduch

Jít ven může být ta poslední věc, kterou chcete udělat, když máte chřipku. Uzavřené pokoje však ani trochu nepomáhají vašemu ucpanému nosu. Zalezte si pod peřinu a na chvíli otevřete okno dokořán a nechte čerstvý vzduch, aby vám pomohl. Bude se vám lépe dýchat, a tak se budete hned cítit lépe.

Přejeme brzké uzdravení!

Share Button

Comments

comments