20 jarních dekorací pro váš domov

Zima je sice v plném proudu, vy se můžete už nyní připravit na svěží jarní počasí a náladu. Až bude vše rozkvétat, teploty budou stoupat, váš dům bude rozzářený zevnitř i zvenčí originálními doplňky. Jsou levné, snadné a nebude je mít nikdo jiný. Nechte se inspirovat.

1. Květiny. Jsou všude. Proto vezměte kus dekorace, kterou nepoužíváte a polepte ji drobnými kvítky z papíru.

Zdroj: ideastand.com

2. Deštník. Na jaře nezbytný doplněk i pro váš dům. Můžete vzít starý, nebo si vyrobit jednoduchá menší a do něj pravidelně dávat čerstvé květiny.

Zdroj: adventuresofadiymom.com

3. Konev. Další závěsná dekorace, do které lze efektně umístit květiny. Kombinace rzi s čerstvostí sytých barev je úžasná. A pozor! Jaro jsou i Velikonoce, tak nezapomeňte na vajíčka.

Zdroj: unltddelhi.com

4. Geometrie. Proč mít jen jednu skleněnou kouli, jako ji mají ostatní? Vložte do sebe dvě a vytvořte výraznou vázu.

Zdroj: doknow.org

5. Kniha. Milujete čtení? Vytvořte si osobitou dekoraci z knihy, kterou už nebudete číst, nebo si polepte tvrdé desky vámi zvoleným motivem. Dovnitř vložte menší misku, do které umístíte květiny.

Zdroj: holicoffee.com

6. Výstavní. Nakoupili byste někdy nejraději vše, co vidíte ve výloze? Je to tím, jak je působivě dekorovaná, inspirujte se. Pořiďte si v hobby potřebách malé buxusy a jejich koruny polepte motýli. Poté je zavěste.

Zdroj: ebuy7.com

7. Talíře. Grilování je ještě daleko, využijte jednorázové nádobí jinak. Papírové talíře slepte k sobě, polepte papírovými kvítky a pověste do dětského pokoje.

Zdroj: krokotak.com

8. Talíře podruhé. Vezměte více papírových talířků. Lehce je pomalujte barvami. Poté rozstřihněte dle návodu, prostředek nechte celistvý. Zakulaťte okraje do tvarů lístků, posléze je natočte na tužku. Talíře slepte k sobě, doprostřed umístěte umělou květinu.

Zdroj: youandkids.com

9. Věnec. Nemusí být pouze bohatý, minimalistický rovněž zaujme. Na základ použijte mech, jej obtočte proutím. Dozdobte květinami a malými vajíčky.

Zdroj: familyholiday.net

10. Velikonoční. K jaru nepatří jen zelená. Pamatujete, jak jste ve škole dělali výrobky ze špaget? Zkuste čínské těstoviny. Vezměte vlasové skleněné nudle, naaranžujte do tvaru hnízda a obložte vejci.

Zdroj: 123rf.com

11. Překvapivé. Další velikonoční dekorace. Využijte karton z vajíček a podle návodu vyrobte působivé květy.

Zdroj: deavita.net

12. Obrácené květiny. Rostliny ve váze, misce nebo květináči na stole má každý. Připevněte je obráceně a zavěste je.

Zdroj: homebnc.com

13. Svíčky. Nemusí pouze odpočítávat adventní neděle. Nabarvěte nazlato makovice a zkombinujte je s červenými kvítky. Uprostřed nechte otvor pro svíčku.

Zdroj: amazon.com

14. Falešné květy. Chystáte oslavu, ale vaše zahrada ještě není dostatečně barevná? Pomozte přírodě. Kupte sezónní řezané květiny (tulipány, astry) a zapíchejte je do břečťanu nebo tújí.

Zdroj: https://sri-sai-flower-decoration-bamboo-merchants.business.site

15. Slavnostní prostírání. Proč se kochat prostíráním jen na svatbách? Vytvořte něco podobného pro nedělní hostinu. Ke každému místu dejte jednoduchou vázičku, vyplněnou třeba šípky a zelenou dekorací.

Zdroj: pinterest.com

16. Kolíčky. S nimi se dá kouzlit. Třeba s knoflíky. Oblepte jimi květináč, který naplňte dalšími dekoracemi.

Zdroj: feelitcool.com

17. Ptáčci. Vytvořte několik šablon ptáčků a každou pomalujte nebo polepte jiným dekorem. Skvělé, že?

Zdroj: ideastand.com

18. Louka. Nevíte, kterou květinu si vybrat? Berte všechny. Oslavte jaro s více vázami, do každé vložte jednu nebo svazek jiných květů. Na skřínce budou vypadat skvěle.

Zdroj: ideastand.com

19. Větrníky. Z tvrdšího papíru nastříhejte lístky a rovněž je polepte různými vzorovanými balícími papíry. Slepte do tvaru květu a umístěte na stěnu.

Zdroj: tesa.com

20. Lapač duchů. Nemusí být jen s peřím. Stačí vám obruč, které vláknem upevníte řezané květiny.

Zdroj: easydiyandcrafts.com
Share Button

Comments

comments