Kabáty všech druhů. Jaký bude slušet vaší postavě?

Ano, kabáty jsou rozměrné a lehce se v nich schováme celou postavu. To však neznamená, že si nemůžeme vybrat kabát, který jí bude doopravdy slušet. Na co myslet, až si budeme kabát v obchodě nebo v eshopu vybírat?

Kabát do každého počasí

Kabáty nosíme v našem podnebí většinu roku. Ve skříni proto určitě všichni máme hned několik kousků, do silnější zimy i na jaro a na podzim.

Zatímco do tuhých mrazů potřebujeme ideálně prošívané kabáty a bundy, na přechodné období nám stačí nesmrtelný trenčkot. Co se týče barev, tak černá je sice univerzální, ale také ji nosí skoro všichni. Pokud se chceme alespoň trochu odlišit, můžeme sáhnout po stejně oblíbené khaki, béžové nebo šedé.

Na trhu je ovšem k mání i mnohem rozmanitější výběr. Od zvířecích vzorů, přes pastelové kombinace po metalové odlesky. Kabáty sluší všem, nehledě na typ postavy. Musí se ovšem umět nosit. Kdo to neumí, raději by měl zvolit jistotu, která jeho postavě neublíží.

Kabáty pro ženy malého vzrůstu

Pokud není naše výška nijak závratná, pak se musíme vyvarovat oblečení, ve kterém se příliš ztrácíme. Proto pro nás nebudou šité oversized ani dlouhé kabáty.

Ideální pro nás budou ty krátké. Drobnější z nás mohou délku kabátu zkrátit až k zadečku. Pokud nás trápí silná stehna, můžeme je zakrýt kabátkem lehce nad kolena.

Kabáty pro boubelky

Ženy, které chtějí skrýt kila navíc, by se měly vyhnout výrazným vzorům. To platí nejen u kabátů, ale i u jakéhokoliv jiného oblečení. Divoké vzory a výrazné barvy rozšiřují, což může být nežádoucí. To ovšem neznamená, že se musíme obléknout cele do černé. Černá barva zeštíhluje jen tehdy, pokud má k sobě nějaký kontrastní prvek.

Pro plnoštíhlé ženy nebude vhodný ani teddy bear kabát. Ať už vzorovaný, nebo v imitaci berana – všechny huňaté typy přidávají na objemu. Naopak slušet jim budou už zmiňované kratší kabáty.

Kabáty pro chlapecké postavy

Ženy, které postrádají výrazné ženské křivky, ocení elegantní, různě skládané kabáty. Nebude jim slušet rovný střih, protože v něm jejich taktéž rovná postava zapadne.

V tomto případě budou dokonalé kabáty pod kolena. Přepásané s nabíranými rameny, nebo vrstveným výstřihem. Čím výraznější vršek bude, tím více dodá jeho nositelce na objemu. To stejné platí pro přepásání. Dokáže zvýraznit pas a vytvořit postavu přesýpacích hodin.

Kabáty pro vysoké ženy

Štíhlé a dlouhé ženy si můžou dovolit kabáty s délkou po kotníky. Ostatní postavy by se v nich utopily, ale vysoké dámy je budou nosit s elegancí a důstojností. Vysoké ženy si rovněž na rozdíl od těch drobných s klidem obléknou oversized kabát a neztratí se.

Kabáty pro milovnice extravagance

Oblékneme-li si teddy coat, jako bychom vpluly do plyše. Chlupaté kabáty v imitaci zvíření srsti vyniknou a upoutají pozornost. Proto jsou ideálním pro ty ženy, která jsou rády nápadité a extravagantní.

Kdo chce tento dojem ještě víc utvrdit, může si pořídit barevný motiv a obléknout se například do růžové tygří srsti.

Kabáty pro milovnice pohodlí

Neformální, ale pořád elegantní. Takové jsou tak zvané parky. Dlouhé po stehna, nebo po kolena, s odepínacím vnitřním kožíškem, spoustou kapes a šňůrek. Milují je tisíce žen pro jejich pohodlnost, praktičnost a sportovní vzhled.

Zároveň v takovém kabátu můžeme pořád působit dokonale žensky, obzvláště pokud zvolíme jemnější barvy – například béžovou, starorůžovou nebo černou.

Umíte sladit své oblečení s typem postavy? Jaký kabát preferujete?

Share Button

Comments

comments