5 vánočních ozdob z šišek

Chcete, aby se u vás letošní Vánoce nesly v duchu přírodních ozdob? Připravili jsme si pro vás 9 návodů na nádherné vánoční ozdoby, které se budou u vás doma krásně vyjímat. Hlavní rolí zde zastanou především šišky. Pokud na zahradě nemáte jehličnaté stromy, stačí se projít do parku nebo lesíku, pár jich nasbírat, zapojit šikovné ruce a vánoční výzdoba bude na světě.

Věnec na dveře

K tomuto věnci nebudete potřebovat nic víc, než šišky, stuhu a základ na věnec. Šišky nabarvěte volitelnou barvou, nebo je nechte přírodní. Nalepte na základ a ozdobte stuhou. Věnec je hotový a klidně si jej můžete schovat i na další rok.

Vánoční řetěz

Bílou barvou vytvořte na šiškách sněhový nádech. Provázkem je přivažte k sobě, jak můžete vidět na obrázku. Řetěz umístěte na římse krbu, nebo na jakékoliv jiné místo ve vašem domě. Toto je jeden z mála projektů, které pokryjí větší plochu prázdného místa a vytvoří krásnou vánoční atmosféru.

Šiškový stromeček

Pomocí této ozdoby se z vašeho domova stane opět o něco útulnější a “hřejivější” místo. Šišku si naloupejte na menší části, které pak přilepte k polystyrenovému kuželu. Vznikne vám stromeček, kterým můžete obdarovat své blízké.

Stromeček z šišek podruhé

Máte šišky z různých stromů, které mají různé velikosti? Paráda! Protože různě velké šišky budete potřebovat právě k výrobě této dekorace. Do polystyrenového kužele napíchejte šišky. K zápichu můžete použít drátek, nebo špejli. Rustikální ozdobu vytvoříte v 6ti jednoduchých krocích za méně, než 30 minut.

Vánoční skřítci

Zdobení je zábavné především ve chvíli, kdy dům zdobí celá rodina. Tento projekt je ideální pro tvoření s vašimi dětmi. Naučíte je kreativitě a budete mít více společných vzpomínek. Přichystejte si plst, šišky, korálky, lepidlo a nůžky. Dále pokračujte podle našeho stručného foto – návodu.

Máte i vy další nápady, jak by mohla vypadat vánoční výzdoba z šišek? Nezapomeňte se s nimi o ně podělit dole v komentářích. Pokud vám nějaké šišky ještě zbyly, můžete si vytvořit malinké vánoční stromečky z šišek, zakomponovat je do vánočního adventního věnce nebo je použít k výzdobě štědrovečerní tabule.

Zdroj obrázků: diyandcraftscorner.com

Share Button

Comments

comments