15 triků, které z vás udělají odborníka v rychlém úklidu

Podle některých průzkumů člověk tráví úklidem bytu 7 – 19 hodin týdně. To se samozřejmě liší v závislosti na různých faktorech: dle věku a sociálního postavení, typu místností, počtu pokojů a také podle metod a nástrojů, které jsou k zajištění čistoty používány. Zároveň existuje hned několik účinných triků, které mohou uklízení znatelně odlehčit.
Máme pro vás efektivní a jednoduché typy, které vám zajistí pořádek a čistotu v domě. Některé z nich stojí za to vyzkoušet už jen díky tomu, že jsou originální. Tak jdeme na to!

 1. Ponožky pro očištění žaluzií
  Všichni, kdo už alespoň jednou myli okna a zároveň chtěli perfektně umýt i žaluzie vědí, že to není nic jednoduchého. Obyčejný hadr po žaluziích klouže a občas i vyklouzne. Vše vyřeší stará čistá ponožka, která si s tímto úkolem rychle vyrovná.

  Zdroj: novate.ru
 2. Domácí “chemie” pro čištění oken
  Nečistoty a prach nahromaděný v rozích (ve vnitřní části) plastových oken by měl být posypán sodou zalitou octem. Takto ponechte okna 5 – 10 minut. Vytvořenou hmotu poté smeťte kartáčkem doprostřed a odstraňte papírovým ubrouskem.
 3. Zubní pasta pro lesk vodovodní baterie
  Aby se vodovodní baterie leskla, naneste na ní malé množství zubní pasty, pak jen setřete hadříkem.

  Zdroj: fabhow.com
 4. Vlašské ořechy na poškrábaný nábytek
  Chcete – li zakrýt drobné škody na dřevěném nábytku, stačí je naleštit vlašským nebo para ořechem, které obsahují přírodní oleje. Poté povrch vysušte suchým měkkým hadříkem. Škrábance budou méně viditelné.

  Zdroj: macgyverisms.wonderhowto.com
 5. Alobal na čištění pečících forem
  Pro snadné umytí skleněných pečících forem a zapékacích míst můžete použít hliníkovou fólii s malým množstvím čistícího prostředku.

  Zdroj: onecrazyhouse.com
 6. Kečup pro lesk měděného nádobí
  Pokud chcete, aby vaše měděná sada nádobí zářila, její povrch potřete kečupem, který pomocí houbičky krouživými pohyby rozetřete po celém povrchu. Zbytky setřete suchou utěrkou a opláchněte. Pro zvláště “vytrvalou” nečistotu můžete přidat trochu soli.

  Zdroj: whatsupfagans.com
 7. Papírové utěrky a ocet na umývaní toalet
  Odstranit “zařranou” nečistotu z pod okraje toalety bude mnohem jednodušší, pokud povrch předběžně ošetříte. Vezměte si několik vrstev papírových utěrek a namočte je do octa, poté je na několik hodin vložte pod okraj mísy. Hotovo, teď stačí utěrky odtud odebrat.
  Při úklidu WC rozhodně nezapomeňte použít také naše toaletní čistící bomby.

  Zdroj: onegoodthingbyjillee.com
 8. Kancelářský zásobník jako držák
  Vertikální kancelářský organizér lze použít nejen v koupelně, jako držák toaletního papíru, ale také například v kuchyni, kde v něm můžete skladovat plechovky, plechy i formy na pečení.

  Zdroj: thenewhousewife.com
 9. Povlečení na polštáře – pomocník při skladování
  Čisté, vyžehlené a složené soupravy ložního prádla je vhodné ukládat do příslušného povlečení na polštář.

  Nezapomeňte na optimální uspořádání a skladování různých věcí a předmětů, které vám představíme v následujících třech bodech. Pokud je dodržíte, zkrátíte si nejen čas úklidu, ale také jeho četnost, protože každá věc bude mít své místo.

 10. Vertikální pořádek
  Ručníky, utěrky i oblečení, které je uloženo v zásuvkách je lepší složit vertikálně a umístit do řad – tak snadněji najdete tu věc kterou právě hledáte.

  Zdroj: uyutnyj-dom.info
 11. Vnitřní strana dvířek pro skladování předmětů
  Vnitřní strana dvířek vám pomůže ušetřit místo a uspořádat potřebné věci. Stačí zde připevnit háčky nebo závěsné koše. Do nich pak můžete umístit různé láhve, dózy, apod.
 12. Zásobníky a mističky pro pořádek v šuplících
  Aby se předměty v šuplících nesmíchaly a abyste je mohli najít snáz, použijte malé krabičky nebo jiné zásobníky.

  Zdroj: simplyorganized.me
 13. Alkohol pro lesk domácích spotřebičů
  Vynikajícím prostředkem k vyleštění ocelových povrchů domácích spotřebičů, jako je mikrovlnná trouba, varná konvice nebo horkovzdušná trouba, je alkohol, zejména pak vodka. Postačí pouze několik kapek na měkkém hadříku.

  Zdroj: lwk-home.com
 14. Pěna na holení pro čištění nerez povrchů
  Očistit povrch z nerezové oceli, nebo dokonce i vodovodní baterie, lze nanesením holící pěny, kterou poté rozetřete do ztracena. Stejně tak může být použita jako odstraňovač skvrn na kobercích.
 15. Gumové rukavice na čištění čalouněného nábytku
  Jak se co nejrychleji zbavit chlupů od psa nebo kočky z čalouněného nábytku nebo koberců? Jednoduše pomocí gumové rukavice, která podobné nečistoty a špínu přitahuje.

  Zdroj: diyhsh.com

Máte i vy své “know – how” pro úklid bytu? Nezapomeňte se o něj podělit také s námi.

Share Button

Comments

comments