4 nápady, jak vylepšit místo pro home office

homeoffice

Na práci z domova neboli home office někteří hledí jako na placenou dovolenou. Po několika dnech strávených na gauči obvykle přichází tvrdé vystřízlivění. Možná už vám došlo, že se neobejdete bez plnohodnotného pracoviště, které vám umožní efektivně pracovat – a zvládnout minimálně stejné množství úkolů jako v kanceláři. Abyste se v pracovním prostředí cítili jako ryba ve vodě, neváhejte ho vyšperkovat a vylepšit pomocí následujících tipů.

1. Využívejte prostor vertikálně

V domácnosti, ve které se při zařizování na home office nemyslelo, obvykle není místa na rozdávání. Ale kde uložit všechny nezbytnosti, jež při práci potřebujete na dosah ruky? Myslete vertikálně a snažte se vytěžit maximum ze zdi za pracovním stolem. Poličky, věšáky a další systémy vám vytrhnou trn z paty.

2. Za pracovní desku patří tapeta

Jak si snadno, rychle a vkusně vyladit okolí pracovního stolu? Znamenitou volbou jsou tapety. Volba motivu je otázkou vašeho vkusu. Ať už se přikloníte k zámeckému vzoru, imitaci cihlové zdi nebo k úplně jinému dekoru, výsledek předčí vaše očekávání.

3. U okna jde práce od ruky

Máte doma okna na kouzelnou zahradu? Využijte toho a dopřávejte si pohled ven vždy, když si budete chtít na chvíli oddechnout od práce. Umístění pracovního stolu v bezprostřední blízkosti oken je znamenitý nápad – přirozené světlo je velmi důležité pro naši psychickou pohodu, a nepříjemné sluneční paprsky hravě vyřeší záclony či závěsy. Ty navíc poslouží jako další vkusná dekorace a pracovní kout opět o něco zútulní.

4. Posilujte pocit útulnosti

I pracovna či pracovní koutek můžou působit hřejivým dojmem. Nebojte se dekorací, které navozují příjemné pocity. Drobnosti v podobě vonné svíčky, lampičky vyzařující teplé světlo nebo třeba měkoučký polštář na vašem kancelářském křesle – to vše může působit pozitivně na psychiku a motivaci k práci.

Share Button

Comments

comments