Malé kuchyně nejsou prokletí, pokud si je chytře navrhnete

malá kuchyně

Mnozí šťastlivci si mohou dovolit kuchyň, která je pomalu větší než váš byt. A přesto nemusí být tak dokonalou jako jiná malá kuchyň.

Máte na kuchyň pouze malý prostor? V první řadě buďte rádi. Menší kuchyň znamená menší investice. Též ale méně úklidu. A rozhodně se nemusíte bát, že by vás kvůli menšímu prostoru omezovala. Malé kuchyně jsou osudem obyvatel panelákových bytů, ale i nově postavených bytů, pokud si kupujeme malometrážní byt. Pojďte se podívat na tipy, které i z malé kuchyně udělají místo hodné šéfkuchaře.

Přemýšlejte jinak, pokud jde o kompozici kuchyně

Nemusíte se držet původní kuchyně podél jediné zdi. Velkým hitem jsou malé kuchyně do L nebo dokonce malé kuchyně do U. Je to skvělé řešení nejen kvůli tomu, že obvykle zdvojnásobíte prostor kuchyňské linky, úložný i pokud jde o pracovní desku, je to rovněž řešení velice ergonomické. Vše máte po ruce a obvykle se od plotny a varné desky k připravovanému jídlu pouze otočíte na „podpatku“.

Do malých kuchyní patří výhradně vestavěné spotřebiče

Vestavěné spotřebiče šetří vzácné milimetry, a nejen to. Díky nim je možné udržet trvalý pořádek. Nic vám kolem vestavěné desky a trouby nezatéká, čistota je zachována i kolem myčky nádobí. Rozhodně kvůli malému prostoru mezi spotřebiči nevynechejte třeba myčku nádobí. Nejenže šetří spotřebovanou vodu při mytí nádobí, ale ve své malé kuchyni máte díky ní pořád uklizeno. Špinavé nádobí se nikde nehromadí a vkládá se přímo do myčky. A věřte, že najdete místo i pro klasickou šířku 60 cm a nebudete muset jít do 45cm kompromisu.

Na milimetr přesně

V malé kuchyni se hodí každý milimetr. Proto je důležité vždy kuchyňskou linku do malé kuchyně realizovat na míru. Kuchyňské studio vám navrhne různé kryty, minipoličky a jiné kousky linky na míru tak, abyste ji měli skutečně ode zdi ke zdi. Podobně je nutné vyřešit i skříňky. Vrchní je nejlepší řešit až po strop. Nabídnou více místa a současně nemusíte na skříňkách uklízet prach.

Dokonalá výbava

Abyste prostory malé kuchyně využili skutečně naplno, důležitá je též promyšlená výbava skříněk a též jejich typy. Mnohdy je vhodné skříňky nahradit zásuvkami, do rohových je perfektním otočný díl, inteligentně a úsporně lze ukládat pokličky, talíře, potraviny, příbory a kuchyňské nářadí, ale rovněž lze chytře řešit skříňku na tříděný odpad. Na vnitřním vybavení linky nikdy nešetřete.

Nechte si udělat malou kuchyň na míru

Kuchyně Gabon – to jsou kuchyně na míru od firmy, která v oboru podniká již od roku 1992. Kuchyňské linky realizuje kompletně, od návrhu přes výrobu až po montáž. Součástí realizace kuchyně jsou i veškeré související práce: zednické, podlahářské, malířské, obkladačské, elektrikářské, instalatérské (včetně topení a plynu), či sádrokartonářské. Firma nabízí prodloužené záruky a celou řadu zajímavých benefitů. Ceny se pohybují již od 11 990 Kč za metr kuchyně.

Share Button

Comments

comments