DIY Body Scrub vhodný na léto

Body scrub – populární kosmetický produkt, který si můžete vytvořit i doma a nezabere vám to ani 10 minut. Má vyživující vlastnosti, odstraní odumřelé částečky z kůže a udrží ji zdravou. V létě bude vaše pleť i pokožka zářit.
Mimo to, tělový peeling v úhledné nádobě vypadá na oko perfektně a může posloužit jako skvělý dárek pro kamarádku k narozeninám, nebo mamince pro radost. Máme pro vás návod na voňavý kokosový body scrub, který je vhodný nejen na léto.

Co budete potřebovat:

  • mořskou sůl nebo cukr
  • kokosový olej
  • esenciální olej (výběr záleží pouze na vás)
  • popřípadě olej s vitamínem

Jak na to?

  1. Smíchejte mořskou sůl s kokosovým olejem v poměru 2:1. Například můžete smíchat jeden šálek soli s 1/4 šálku oleje a 1/4 šálku vitamínu. Pokud používáte pouze olejovou směs, pak si připravte 1/2 šálku oleje a jeden šálek soli.
  2. Do směsi přidejte 3 – 4 kapky esenciálního oleje a pečlivě rozmíchejte.
  3. Teď už stačí dát směs do připravené nádoby, skleničky nebo dózy a máte hotovo! Jednoduché, že? Pokud nádobu ozdobíte mašličkou a přidáte štítek s přáním, máte skvělý dárek pro své blízké. Hodí se zvláště pro všechny, kteří shánějí něco na poslední chvíli.

Existuje nekonečně mnoho variant body scrubu a záleží pouze na vás, jak bude vonět, z čeho bude vyrobený nebo jakou bude mít barvu. Použít můžete obyčejný olivový olej, nebo zkusit experimentovat s olejem mandlovým či jojobovým.

Na co lze SCRUB použít?

  • Na obličej – v tomto případě vynechte citrusy. Kruhovými pohyby masírujte pleť po dobu 30 sekund. Opláchněte a osušte. Olej okamžitě absorbuje.
  • Na ruce – naneste si scrub na ruce a nehty a masírujte je po dobu 30 sekund. Opláchněte a osušte.
  • Na nohy a chodidla – olejový scrub používejte pouze ve vaně, nebo v sedě na rohu vany. Nikdy nepoužívejte ve sprše, protože hrozí uklouznutí.

Zdroj obrázků: wonkywonderful.com, fashion-gourmet.blogspot.com

 

Share Button

Comments

comments