Rozsviťte svou zahradu!

Zvažujete si pořídit venkovní osvětlení? Chcete nasvítit svou dokonalou zahradu nebo fasádu domu? Nevidíte za soumraku na klíče od vchodových dveří nebo si ze svého útulného domu chcete udělat malou večerní romantiku?

Dny se sice prodlužují, ale zahradní párty jsou tady a často nekončí už se západem slunce… Tak tedy.. Proč si nepořídit nějaká profi venkovní svítidla, která dodají vaší zahradě šmrnc! Ukážeme vám, že zahradní světla nemusí být nudná a schovaná, ba naopak tímto zahradním osvětlením se budete chtít pyšnit!

Požadavky na zahradní osvětlení jsou specifická svým designem, použitím a svými technickými parametry. Kvalitní venkovní svítidla jsou bezúdržbová s dlouhou životností tak, abyste se  o zahradní osvětlení nemuseli starat. Měla by být úsporná s maximální ochranou proti vlhkosti a prachu.

Za nejdůležitější svítidla  jsou považována z hlediska venkovního osvětlení světla u domovního vchodu.  Můžete ho využít každý den, při pozdějších příchodech domů si můžete posvítit při odemykání dveří. Už nemusíte hledat klíče po tmě ve své tašce.

Pro romantické povahy je ideální osvětlení zahradního trávníku a letní sezení v trávě při popíjení vína. Velmi podobnou, a zároveň důležitou funkci má osvětlení u zahradního altánu, pergoly anebo na terase. Ve všech těchto případech mohou být použita svítidla nástěnná, nebo zapuštěná podél chodníků, tak i svítidla ukotvená pevně na domě. Pro letní grilování s přáteli je to nepostradatelná součást příjemného večera.

U zahradního osvětlení je potřeba vytvořit tu nejlepší světelnou atmosféru tím, můžete krásně zvýraznit její zajímavé prvky jako jsou stromy, kameny, keře nebo zahradní jezírka. Jako dekorativní venkovní osvětlení lze doplnit bez potřeby přívodu elektrické energie.

Nechte se inspirovat následujícími fotkami, a do komentářů nám sdělte, které zahradní osvětlení by se vám líbilo nejvíce. Těšíme se na vaše komentáře.

Zahradní osvětlení- nástěnné

A1) Ornamenty

B1) Klasika

 C1) Koule

 D1) Ostré hrany

E1) Lampička

F1) Jednoduchost

G1) Nadčasové sklo

Zahradní stojací lampy

A2) Originalita

B2) Nestárnoucí klasika

C2) Jako slunce

 D2) Nadčasovost

E2) Hlavou dolů

F2) Dvě nohy, jedno světlo

G2) 3v1

H2) Venkovní světlo trochu jinak

 

Zdroj obrázků: Profi svítidla

A jak může s takovými  zahradními světly vypadat vaše zahrada?

 1. Úžasné koule

  Zdroj: designinghomeplus.blogspot.com
 2. Pozor, schod!

  Zdroj: decoist.com
 3. Halloween

  Zdroj: profisvitidla.cz
  Zdroj: profisvitidla.cz
 4. Osvícená cestička

  Zdroj: outside-idea.com
  Zdroj: outside-idea.com
 5. U večeře…

  Zdroj: johncullenlighting.co.uk
  Zdroj: johncullenlighting.co.uk
 6. Nástěnná světla

  Zdroj: stoneandleaf.co.uk
  Zdroj: stoneandleaf.co.uk

A co vaše zahrada! Už svítí?

Pokud máte své venkovní řešení již vyřešeno, koukněte se na inspiraci pro vnitřní osvětlení.

 

 

 

Share Button

Comments

comments