8 nápadů na ekologické, zelené dárky k Valentýnu

Zdá se vám, že je den Sv. Valentýna moc komercializován? Můžete ho jednoduše ignorovat. Ale… Nikdy není přece špatný den k tomu, abyste někomu vyznali lásku a ocenili jeho (její) přítomnost ve svém životě. Pokud jste “zelený” nadšenec, máme pro vás hned 8 nápadů na super eko dárky.

Eko – friendly přání

Nic nedodá vašim slovům větší váhu, než když je vlastnoručně sepíšete netoxickou propiskou na recyklovaný papír.

Zdroj obrázku: inhabitat.com

Adopce zvířat

Pokud sami nemůžete mít doma žádné zvíře, ale vaše drahá polovička má pro ně velkou slabost, pak ji jedno adptujte na dálku – v zoologické zahradě, nebo prostřednictvím ekocentra či dobročinné organizace.

Zdroj obrázku: elmwoodparkzoo.org

Raw sladkosti

Mlsejte společně a zdravě! Raw sladkosti vám přinesou mnoho výhod. Navíc na internetu najdete bezpočet receptů, jak si raw palačinky, dorty a jiné sladkosti jednoduše vytvořit doma.

Zdroj obrázku: therawtarian.com

Živé rostliny

Pěkné, řezané květiny nemají moc pěknou minulost – často jsou pěstovány na rozsáhlých farmách, kde se používá tuna pesticidů a chemických hnojiv. Namísto toho, abyste své ženy obdarovávali již napůl mrtvou květinou, zkuste najít ve svém okolí školku a vybrat tam živou rostlinu, která vydrží další roky.

Masáž… nebo dvě

Někdy je nejlepší oslavit Valentýna pořádnou relaxací. Pokud je váš miláček vytížen a často ve stresu, není lepší dárek, než pořádná masáž. Obdarujte ho poukazem a klidně si dopřejte odpočinek i vy a pořiďte rovnou masáž pro páry.

Zdroj obrázku: interlude.com

Přírodní kosmetika

V dnešní době již najdete spoustu společností (i těch českých), které vyrábí kvalitní přírodní kosmetiku v souladu s přírodou. Suroviny z ekologického zemědělství, žádné živočišné přísady a certifikace je samozřejmostí.

Síťovka z biobavlny

Hledáte dárek pro svou manželku nebo přítelkyni? Opět se do popředí módy dostává síťovka, která nahradí jednorázové plastové igelitky, šetří přírodu a navíc je velice pevná, odolná a skladná.

Zdroj obrázku: budkocka.cz

Ekologické láhve

Ekologická láhev není jen designový doplněk, chrání přírodu i zdraví. Nevypouští do pití žádné nebezpečné toxiny a dá se používat opakovaně.

Připravte se na Valentýna pořádně a nechte se inspirovat i našimi dalšími nápady. Ozdobte své vchodové dveře valentýnským věncem a interiér originální výzdobou nebo valentýnskými dekoracemi.

 

Share Button

Comments

comments