Nejen vánoční dekorace na dveře

Už vás omrzely klasické kulaté věnce na dveřích a hledáte inspiraci na něco nového a neokoukaného? Inspirujte se vánoční koulí, kterou jednoduše vytvoříte doma. Tato dekorace však nemusí viset pouze na vchodových dveřích, ale můžete si ji dát do oken, nebo ji jen tak položit na stůl.
Podle zvoleného materiálu můžete kouli obměňovat po celý rok a vytvořit si tak každé roční období jinou nádheru, kterou budou obdivovat všichni vaši sousedé.

Co budete potřebovat?

 • polystyrenovou kouli – velikost závisí na požadované velikost konečné dekorace (na obrázku je použita koule o průměru asi 15 cm)
 • stuhu – 15 – 20 cm
 • šišky
 • chvojí nebo jinou zeleň
 • tavnou pistoli
 • nůžky
 • další ozdoby

Jak na to?

 1. Stuhou olemujte kouli, dole si vytvořte mašličku a nahoře oko na zavěšení. Pokud stuha klouže a nedrží na svém místě, nebojte se použít lepidlo. Oko na zavěšení vytvořte tak, aby vyhovovalo prostoru, kde bude dekorace viset.
  Poté už začněte lepit samotné šišky. Samozřejmě nebudou zapadat do sebe a budou se mezi nimi tvořit malé mezery, to je v pořádku.
  Tip! Pokud použijete větší kouli, bude se vám s šiškami lépe pracovat, zároveň však budete potřebovat o něco více šišek.
 2. Teď přišla na řadu zeleň. Na obrázku je použito umělé chvojí, ale nebojte se použít ani živé větvičky. Zeleň zapichujte do mezer, které vám vznikly mezi šiškami. Soustřeďte se spíše na to, aby chvojí šlo do stran a bylo použito také ve spodní části celé dekorace – bude to vypadat přirozeněji. 
 3. Přichystali jste si i jiné ozdoby – bobule, malé ozdůbky nebo baňky? Zapichujte je mezi šišky a zeleň. Pokud máte strach, že vypadnou, přidejte lepidlo. 
 4. Stejný proces bude fungovat při výrobě jakékoliv závěsné dekorace z polystyrenové koule. Na jaře použijte jemné květinky, na podzim pak klidně listí. 

A co vy? Dáváte přednost klasickým věncům, nebo rádi experimentujete a vyrábíte dekorace na dveře v originálních provedeních?

Zdroj obrázků: blog.consumercrafts.com

Share Button

Comments

comments