Jak si vyrobit oční linky

Zdroj: FreeImages.com/Rafaela Bueno

Některé recepty na domácí make-up jsou skutečně komplikované. Návod na domácí oční linky je ale velice, velice jednoduchý. A pokud už doma máte nádobku od spotřebovaných průmyslových očních linek, nebo vám právě jedny kupované docházejí, je to ideální příležitost otestovat něco nového.

Budete potřebovat:

  • Aktivní uhlí (množství dle potřeby)
  • Kvalitní rostlinný olej (kokosový, mandlový, jojobový…)
  • Aloe vera gel (volitelně)

A to je vše.

Zdroj: sorbents.cz
Zdroj: sorbents.cz

Samotná výroba je stejně prostá – vysypte aktivní uhlí z tobolek, pokud máte uhlí ve formě lisované tablety, rozdrťte ji například na prkénku pomocí polévkové lžíce. Ve vhodné nádobě pak smíchejte připravené aktivní uhlí s rostlinným olejem. Pokud máte i gel z aloe vera, můžete ho přidat k oleji v poměru cca 1:1 až 1:2 (ve prospěch gelu). Gel funguje hlavně s kokosovým olejem, ale můžete ho zkusit přidat i k jiným druhům oleje.

Pokud je hmota příliš hustá, přidejte olej. Naopak pokud je příliš řídká, přisypte trochu aktivního uhlí.

Hotové domácí oční linky můžete následně nanášet pomocí štětečku, který si za pár korun koupíte v drogerii a vydrží vám neskutečně dlouho.

Domácí oční linky uchovávejte v chladu a temnu, ideálně v chladničce.

Pro ty z vás, které chtějí mít linky hnědé, doporučujeme použití kvalitního kakaa (opravdu ne Granko 🙂 ) namísto aktivního uhlí.

Zdroj: FreeImages.com/J. Gabriel
Zdroj: FreeImages.com/J. Gabriel

Co se týká oleje, můžete využít v podstatě jakýkoli, ale určitě není vhodné používat ty, které obvykle používáte v kuchyni (řepkový, slunečnicový) a ani třeba olivový olej nemusí při tomto použití vonět zrovna příjemně.

No a jestli opravdu hodně spěcháte, nebo doma nemáte vhodný olej, je možné na domácí oční linky použít i obyčejnou vodu. V takovém případě ji ale nemíchejte s aktivním uhlím. Pouze si připravte prášek z uhlí, navlhčete štěteček, naberte malé množství aktivního uhlí a naneste.

 

 

Share Button

Comments

comments