Kvalitní dílenský nábytek je součástí domácí i profi dílny

Jakmile přijde ten pravý čas na zařizování domácí dílny, jsou pánové na nohou. Zástupkyně ženského pohlaví mohou namítat, že to bude cenově náročné, ale kvalitní dílenský nábytek, nářadí a příslušenství do ráje kutilů prostě patří.

Co vám nesmí chybět?

Většina mužů má dílničku v garáži domu, ale to je nepraktické. Postupně je lepší situovat se jinde, třeba do budovy v blízkosti domu, kde je samozřejmě elektřina a voda. Při práci s nářadím je potřeba elektrického proudu a voda je nezbytná k umytí největší špíny na rukou. Je nutné myslet na to, že může být práce se stroji hlučná a sousedé si mohou stěžovat. Vždy si musíte rozmyslet, co budete v dílně dělat.

Vybavení hraje prim

Odborná práce se nedá vykonávat na koleni, a z toho důvodu je klíčové pořídit si praktický dílenský nábytek a funkční nářadí. Srdcem každé dílny je pracovní stůl neboli ponk se svěrákem. Existuje hned několik druhů ponků. Mohou být klasické, mobilní na kolečkách, bez kontejnerů. Základem je stabilita, kvalitní pracovní deska s dostatečnou šířkou, tloušťkou i hloubkou a bohaté příslušenství. Za zmínku stojí i nohy stolu. Někteří preferují pevné, jiní stavitelné, úložné, pojízdné, jiné zase elektro a pneu nohy. Správný kutil má při ruce u ponku bohaté příslušenství a doplňky, jako jsou závěsné poličky a panely. Plastové boxy, paletové nástavce, pneumatické modely i ramena s pneumatickou rychlospojkou. Člověk nikdy neví, co se mu bude nejvíce hodit.

Skříně a vozíky

Pokud chcete mít opravdu všechno při ruce, pořiďte si do dílny vozíky, které jsou odolné proti nárazům, vleze se do nich spousta nářadí, šroubků a matiček. Dílenské vozíky jsou opatřeny otočnými kolečky i brzdou a díky madlům se s nimi snadno manipuluje. Určitě se vám budou hodit také plechové a kovové skříně s pevnými dveřmi pro úschovu materiálů.

Share Button

Comments

comments