8 triků našich babiček, které stále fungují

Některé triky a fígle jsou tak brilantní, že se používají po několik generací. Někdy však neprávem upadnou v zapomnění, i když jsou mnohdy velice užitečné. Máme pro vás 8 skvělých triků našich babiček, které stále fungují a které si jistě oblíbíte i vy.

 1. Růže vydrží dvakrát tak déle, pokud do vody rozpustíte půl tabletky aspirinu

  Aspirin zabraňuje hnilobě vody a napomáhá delší životnosti chryzantém, karafiátů, gladiol a růží. Ale do vody pro narcisy je lepší přidat špetku soli, pro jiřiny pak trochu octa. 

 2. Mastnou skvrnu na oblečení co nejdříve posypte solí

  Sůl absorbuje většinu tuku. Prostě ji jen posypte na místo, chvilku počkejte a vetřete. Pokud vám na oblečení zůstala malá skvrna, po vyprání zmizí.

 3. Spálená pánev lze jednoduše vyčistit solným roztokem

  Dokonce i mastný, spálený povrchu hrnců lze jednoduše vyčistit bez speciálních přípravků. Stačí dát do hrnce vodu, pár polévkových lžic soli a vařit 15 – 20 minut.

 4. Vajíčka nepopraskají a bílek nevyteče, pokud je ponoříte do slané vody

  Sůl v podstatě nemá vliv na to, zda vajíčka popraskají, nebo ne. Ale zabrání vytékání bílku a zároveň nijak neovlivní chuť.

 5. Zaschlý lak na nehty zřeďte odlakovačem

  Několik kapek odlakovače způsobí nejen to, že lak bude opět tekutý, ale také krásně lesklý. S odlakovačem to však nepřehánějte, aby lak nebyl úplně vodnatý.

 6. Očistit ruce od řepy lze pomocí citronu

  Obyčejné mýdlo pouze červené ruce od řepy ještě více zvýrazní. Abyste se zbavili tohoto zabarvení, použijte citronovou šťávu, popřípadě si ruce potřete plátkem citronu.

 7. Aby se chléb nedrolil, položte nůž do vroucí vody

  Chcete zabránit rozpadání se čerstvého chleba při jeho krájení? Ponořte nůž do vroucí vody, nebo ho polijte vodou z varné konvice, čepel otřete utěrkou a krájejte.

 8. Brambor pomůže při kousnutí hmyzem

  Vezměte menší brambor, umyjte ho a přepulte. Vnitřní části přiložte na ránu nebo kousnutí.
  Brambory vás zbaví svědění, zánětu a pomáhají hydratovat ránu, což zvyšuje rychlost hojení. Můžete je použít na jakékoliv hmyzí kousnutí či bodnutí.

Máte i vy osvědčenou babskou radu, bez které si neumíte představit chod domácnosti? Napište nám ji dole do komentářů a podělte se s ostatními.

Zdroj obrázků: adme.ru

Share Button

Comments

comments