11 návodů na originální velikonoční vajíčka

Milujete jarní a velikonoční sezónu a jednou z vašich nejoblíbenějších činností je v tomto období barvení vajec? Jste tady správně! Pokud vám totiž dochází nápady a letošní rok chcete mít vajíčka opravdu originální, připravili jsme si pro vás hned 11 návodů, jak na to.

 1. Vajíčka, která září ve tmě
  Tato vajíčka vypadají prostě skvěle. A ani neuvěříte, jak snadné je, je vytvořit. Smíchejte neonovou barvu, vodu a ocet, abyste vytvořili neonové barvivo a malujte.

  Zdroj obrázku: growingajeweledrose.com
 2. Ombré vajíčka
  Ombré je obrovským trendem dnešní doby. Tento vzhled na vajíčku vytvoříte pomocí barev ve spreji. Před samotným tvořením se ujistěte, že jste v dobře větrané místnosti, nebo raději malujte venku. Začněte od spodní části vejce, která bude nejtmavší.

  Zdroj obrázku: ashbeedesign.com
 3. Tabule a křída
  Zábavný projekt, který bude bavit především děti. Pokud vám zbylo trochu tabulové barvy, šup s ní na vejce. Nechte zaschnout a malujte křídou. Nelíbí se vám váš výtvor? Jednoduše ho vymažte a začněte znova.

  Zdroj obrázku: oleanderandpalm.com
 4. Vzhled akvarelu
  Pokud chcete docílit tohoto vzhledu, pak smíchejte barvivo na vajíčka (nebo potravinářské barvivo), teplou vodu a ocet a lžící polijte skořápku natvrdo uvařeného vejce. Nebojte se barev!

  Zdroj obrázku: spoonforkbacon.com
 5. Vajíčka z mozaiky
  Tento zajímavý nápad vypadá komplikovaně, ale v podstatě je velmi jednoduchý. Uvařte vajíčka a nabarvěte je barvami na velikonoční vejce, některé nechte bílé. Pár z nich oloupejte a z těchto skořápek vytvořte menší střípky. Střípky pak různě nalepte na jiná vajíčka.

  Zdroj obrázku: saynotsweetanne.com
 6. Krepový papír
  Do sklenice (nebo jiné nádoby) dejte krepový papír, zalijte ho vroucí vodou, přidejte jednu lžičku octa a vložte vejce. Nechte působit do vychladnutí vody a máte hotovo.

  Zdroj obrázku: thecraftyblogstalker.com
 7. Všechny barvy vesmíru
  Smíchejte vodu pokojové teploty a barevný lak na nehty, nasaďte si gumové rukavice a v tomto roztoku vajíčka namočte. Můžete samozřejmě použít jakoukoliv barvu laku. Nebojte se dokonce kombinovat více barev.

  Zdroj obrázku: aliceandlois.com
 8. Vejce se zlatými skvrnami
  Nejprve vejce nabarvěte požadovanou barvou. Nechte zaschnout a poté namočte zubní kartáček do zlaté barvy, přejeďte prsty po štětinkách a barvu na vejce nastříkejte, vznikne vám tento krásný efekt.

  Zdroj obrázku: craftberrybush.com
 9. Mramor
  V misce smíchejte stejné množství hroznového džusu a octa, ponořte vejce a nechte odstát přes noc. Další den vejce z misky vyjměte a opláchněte. Papírovou utěrkou ho vyleštěte, aby vznikl mramorovaný povrch. Vejce můžete ponořit do zlaté barvy.

  Zdroj obrázku: lonny.com
 10. Burger vajíčka
  Originalita se cení, a pokud máte nazbyt hned několik hnědých vajíček, postačí vám fixy a krepový papír.

  Zdroj orbázku: studiodiy.com
 11. Donut vajíčka
  Tak výjimečná a tak snadná! Taková jsou donut vajíčka. Vše, co musíte udělat je nakreslit hrubý kroužek kolem špičky natvrdo uvařeného vajíčka, nechat zaschnout a dokreslit rovné čáry, které představují sypání.

  Zdroj obrázku: karaspartyideas.com

A jakou vychytávku na barvení velikonočních vajec máte vy? Podělte se dole v komentářích.

Share Button

Comments

comments